Weekend z ostrzyckim graniem i muzyką kameralną

środa, 31 lipca 2019 r., 14:37

Nadchodzący weekend przyniesie z sobą propozycje dla miłośników zabaw biesiadnych, jak również melomanów. Gmina Somonino zaprasza na kolejną edycję Ostrzyckiego Lata, natomiast Żukowo i Kartuzy na festiwale muzyki kameralnej.

Sobota

Ostrzyckie Lato

W sobotę o godz. 15 odbędzie się kolejna edycja Ostrzyckiego Lata. To dwudniowa impreza to dwudniowa zabawa przy muzyce z elementami kaszubskiego folkloru. Ma kilkudziesięcioletnią tradycję i rokrocznie przyciąga tłumy mieszkańców i turystów.

Sobotnia odsłona imprezy rozpocznie się od programu dla dzieci. Następnie na scenie zaprezentują się takie zespoły, jak: Threetones, Amando, Michał Cieśluk z zespołem oraz Shantel. Pierwszy dzień zwieńczy biesiada z Piotrem i Dominikiem. Drugi dzień również zainauguruje blok zabaw dla dzieci, po którym nastąpi Diabelskie Granie z Kapelą Manijoce. Gwiazdami wieczoru będą zespół Dwa plus Dwa oraz Nowator.

Niedziela

Muzyka Świata na Rynku w Kartuzach

Gmina Kartuzy zaprasza na sierpniowy cykl koncertów w ramach Muzyki Świata na Rynku w Kartuzach. W niedzielę, 4 sierpnia o godz. 17 wystąpi zespół Zuccero z Włoch. Na muzyczną podróż po Italii na kartuskim rynku, publiczność zabierze włoski zespół Zuccero, który zaprezentuje takie przeboje jak O'sole mio, Volare, Sereno e, Kesera i wiele innych.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie

W niedzielę o godz. 17.30 w Żukowie zainaugurowana zostanie czwarta edycja Letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W kościele pw. Miłosierdzia Bożego będzie można posłuchać różnorodnych koncertów w wykonaniu wspaniałych artystów. Na pierwszym koncercie wystąpią Stanisław Maryjewski - Diwiszek (Lublin) - organy, Jacek Szymański (Gdańsk) - tenor. Wstęp wolny.

XXXVII Kartuski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński oraz proboszcz parafii pw. WNMP w Kartuzach ks. Piotr Krupiński zapraszają w niedzielę o godz. 19 na trzeci z czterech koncertów w ramach tegorocznej edycji Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Podczas trzeciej odsłony wystąpi Patryk Podwojski z TrombQuartet.

Patryk Podwojski to organista Archikatedry w Gdańsku-Oliwie. Patryk Podwojski pełni funkcję prezesa Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego, z którą organizuje koncerty muzyki organowej. Jest również dyrektorem Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej na Kociewiu oraz Międzynarodowej Braniewskiej Jesieni Organowej. Koncertuje aktywnie jako solista i kameralista. W 2017 roku wydał debiutancką płytę nagraną na wielkich organach Archikatedry w Gdańsku- Oliwie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.