Seniorzy z Chmielna z pucharami na II Wojewódzkiej Senioradzie w Skarszewach

piątek, 2 sierpnia 2019 r., 12:08
fot. Skarszewy

W sobotę 27 lipca odbyła się II Wojewódzka Seniorada o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. W zmaganiach udział wzięło około 200 seniorów z siedmiu powiatów. Powiat kartuski reprezentowali seniorzy z Gminy Chmielno. Ze Skarszew przywieźli trzy puchary.

Na terenie Skarszewskiego Centrum Sportu reprezentanci siedmiu powiatów malborskiego, kwidzyńskiego, starogardzkiego, gdańskiego, kartuskiego, wejherowskiego i puckiego, wzięli udział w rywalizacjach sportowych, w dwóch kategoriach wiekowych 55+ oraz 65+ z podziałem na płeć. Każdy z uczestników mógł wziąć udział maksymalnie w dwóch konkurencjach m.in. Bieg na 50 metrów z przeszkodami, rzut ringiem, slalom z piłkami do piłki nożnej na czas, rzut piłką lekarską, bieg sprawnościowy, rzut piłką palantową do celu, rzut woreczkiem lekarskim do wiadra, marsz Nordic Walking.

Udział w zawodach wzięło sześciu reprezentantów z Chmielna. Ze Skarszew wrócili z trzema pucharami. Roman Duma zdobył pierwsze miejsce w kategorii rzut woreczkiem oraz drugie miejsce w konkurencji rzut ringiem w kategorii wiekowej 65+. Na drugim stopniu podium stanęła również Urszula Konkel, w biegu sprawnościowym w kategorii wiekowej 55+.

Udział reprezentacji Chmielna przygotował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Chmielnie. Galeria zdjęć dostępna na profilu społecznościowym Facebook.

Oprac. SG
Info. GOKSiR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.