Diabelskie granie na Ostrzyckim Lecie

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 19:52
fot. MD-Z

Spore grono mieszkańców i turystów spędzało niedzielę w Ostrzycach. Po południu rozpoczęła się tam zabawa na drugim dniu Ostrzyckiego Lata. Tradycyjnie uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować swoich sił w grze na kaszubskich instrumentach ludowych w rekordowych rozmiarach.

Kolejna ostrzycka dwudniówka przyciągnęła tłumy miłośników dobrej zabawy i kaszubskiego humoru. Pierwszego dnia publiczność bawił m.in. Michał Cieśluk z zespołem, a gwiazdą wieczoru był zespół Shantel.

Tradycyjnie część drugiego dnia zabawy poświęcono kultywowaniu tradycji i promowaniu zwyczajów kaszubskich. W niedzielę publiczność zaproszono na "Diabelskie granie". Zarówno mieszkańcy regionu jak i turyści mogli spróbować swoich sił w grze na diabelskich skrzypcach i innych kaszubskich instrumentach ludowych. Granie w Ostrzycach jest tym bardziej wyjątkowe, że chętni mogą zagrać na burczybasie, bazunie czy diabelskich skrzypcach wyjątkowych rozmiarów. Gminny Ośrodek Kultury specjalizuje się w ustanawianiu nietypowych rekordów "atrybutów Kaszub". Jak podkreślają organizatorzy, na Diabelskim Graniu chcą pokazywać w formie łatwej i przyswajalnej kulturę i tradycję kaszubską, zwłaszcza kulturę muzykowania i śpiewania.

Od godz. 19.30 trwa zabawa w rytmach disco polo z grupą Dwa plus Dwa. O godz. 21.30 wystąpi gwiazda wieczoru - Nowator.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.