Pożar na terenie tartaku w Stężycy

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 20:54
fot. AL

W niedzielny wieczór strażacy interweniowali na terenie jednego z tartaku przy ulicy Kartuskiej w Stężycy. Ogniem objęta została sterta drewna oraz częściowo budynek administracyjny i suszarnia. Dzięki sprawnym działaniom udało się szybko opanować zagrożenie i zminimalizować skutki pożaru.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kartuzach otrzymał w niedzielę około godziny 19.30. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożarem objęte są trzy sterty tarcicy oraz szczyt budynku administracyjnego oraz suszarni. Dzięki sprawnym działaniom strażaków, szybko udało się opanować zagrożenie. Straty wstępnie oszacowano na około 60.000 zł, w tym 40.000 zł w budynkach. Wartość uratowanego mienia szacuje się na około 200.000 zł.

Jako prawdopodobną przyczynę pożaru podaje się wydobywające się iskry z komina suszarni.

W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z OSP Stężyca, OSP Szymbark, OSP Zgorzałe, JRG Kartuzy oraz JRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.