Senator Waldemar Bonkowski wyrzucony z PiS-u. W wyborach jednak wystartuje

poniedziałek, 5 sierpnia 2019 r., 13:12

Po ponad roku od złożenia wniosku o wykluczenie senatora Waldemara Bonkowskiego z Prawa i Sprawiedliwości podjęto decyzję o jego wykreśleniu z członków partii. Polityk z Kaszub zapowiada jednak, że wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych jako kandydat niezależny.

Przypomnijmy, że rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski już w czerwcu 2018 roku złożył wniosek wykluczający senatora z Kaszub Waldemara Bonkowski jako członka partii Prawa i Sprawiedliwości. Powodem miały być treści antysemickie, które senator zamieścił na swoim facebooku w lutym 2018 roku.

- Zarzut jest absurdalny. Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę antysemitą. Jest to pomówienie. Film, który kliknąłem jest oficjalnym filmem na stronach instytutu w Jerozolimie i we wszystkich muzeach żydowskich. Na podstawie tego filmu odbywały się procesy norymberskie. Nie tak dawno obchodziliśmy rocznicę powstania w Getcie Warszawskim i TVP Info od rana do wieczora emitowało sekwencje z tego filmu jako dokument, a mnie nazwano antysemitą - komentował wówczas senator Waldemar Bonkowski.

Dopiero jednak po roku zapadła ostateczna decyzja w sprawie senatora z Kaszub. Jak poinformowała 1 sierpnia rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska, decyzją Komitetu Politycznego senator Waldemar Bonkowski nie jest już członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość.

- Przez półtora roku ten sam film był wielokrotnie emitowany przez TVP i inne telewizje (...) Mnie okrzyknięto antysemitą. Zastanawiam się tylko, co wydarzyło się przez te półtora roku, że dopiero teraz podjęto decyzję o moim wyrzucenia z partii. Choć oficjalnie nic o tym nie wiem. Nie otrzymałem żadnych informacji. Są to tylko doniesienia prasowe, które podaje niemiecki Fakt, a za nim inne media - mówi senator Waldemar Bonkowskim.

- Jest mi przykro, że przez 29 lat byłem w jednej formacji, zakładałem Centrum Porozumienie w Kościerzynie, a nie zasłużyłem nawet na to, by mnie poinformować o wyrzuceniu z partii - kontynuuje.

Jak dodaje, decyzja o pozbawieniu go członkostwa w partii Prawa i Sprawiedliwości spowodowana jest najpewniej nadchodzacymi wyborami parlamentarnymi.

- Myślę, że decyzja o moim wyrzuceniu nieprzypadkowo została podjęta teraz. Zbliżają się wybory. Jestem niewygodny dla lewicowych mediów, które przed każdymi wyborami odgrzewają na mój temat kłamstwa. Będę ubiegał się jednak o reelekcję jako kandydat niezależny. Taką decyzję podjąłem jeszcze przed podaniem informacji o wyrzuceniu mnie z partii - podkreśla senator Waldemar Bonkowski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.