Ratował życie innych jako strażak. Teraz walczy o własne. Pomóż Tomkowi wrócić do zdrowia!

środa, 7 sierpnia 2019 r., 11:40
fot. nadesłane

Przez lata ratował ludzkie życie i mienie, narażając przy tym swoje zdrowie i życie. Na co dzień służy w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku jako dowódca zmiany. Aktywnie działa też jako strażak-ochotnik w rodzinnym Borzestowie. Ma 36 lat. Jest mężem i ojcem dwojga dzieci. Pod koniec lipca usłyszał diagnozę - nowotwór złośliwy jelita grubego. Mowa o st. kpt. Tomaszu Leszk, który teraz potrzebuje pomocy innych, by wygrać najważniejszą walkę - o swoje życie.

Tomasz Leszk za nieco ponad dwa tygodnie będzie obchodzić 36 urodziny. Mieszka w Borzestowie. Jest szczęśliwym mężem i ojcem - czteroletniego synka i dopiero co narodzonej córeczki. Swoje dotychczasowe życie poświęcił na ratowanie innych, często narażając przy tym własne zdrowie i życie.

Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął jako kadet w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu w 2003 roku. Nieprzerwanie od 2005 roku do dziś pełni służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Gdańsku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Od 2011 roku na stanowisku dowódcy zmiany. Aktywnie działa też jako strażak-ochotnik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzestowie.

- Jego postawa jest zawsze stawiana za wzór dla wszystkich strażaków komendy. Jest funkcjonariuszem posiadającym ogromny zasób fachowej wiedzy pożarniczej, którą na co dzień przekazuje podwładnym strażakom. Niejednokrotnie kierował trudnymi i skomplikowanymi działaniami ratowniczymi potwierdzając posiadane predyspozycje do dowodzenia zespołem ludzi. Wszystkie jego działania zawsze nakierowane są na pomoc bliźnim w ratowaniu ich życia, zdrowia i mienia - przyznaje bryg. Adam Jastrzębski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Niestety pod koniec lipca st. kpt. Tomasz Leszk usłyszał diagnozę - nowotwór złośliwy jelita grubego.

- Dziś w obliczu zdarzeń jakie dotknęły naszego funkcjonariusza i jego rodzinę to my możemy pomóc. Pod koniec lipca u Tomasza zdiagnozowano nowotwór złośliwy jelita grubego. Okazane wsparcie wpłynie znacząco na możliwości leczenia Tomasza oraz codzienne funkcjonowanie jego rodziny. Tomek ma wspaniałą, wspierającą na co dzień żonę, czteroletniego synka oraz dopiero co narodzoną córkę - podkreśla bryg. Adam Jastrzębski.

O pomoc dla st. kpt. Tomasza proszą też jego koledzy strażacy.

- Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie dla naszego i najlepszego strażaka jakiego udało mi się dotychczas poznać - Tomka. Nie tak dawno zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy jelita grubego, coś co na początku nas totalnie zamurowało teraz chcemy jak najszybciej (mówiąc po strażacku) zneutralizować by Tomek mógł jak najszybciej do nas wrócić - apeluje kpt. Paweł Rudo.

- Tomek swą postawą niejednokrotnie udowodnił, iż najważniejszą dla niego wartością jest pomoc bliźniemu, zarówno w życiu służbowym jak i prywatnym. Do tej pory on pomagał nam wszystkim - dziś czas na nas! - dodaje.

Wspomóc st. kpt. Tomasza Leszka w walce z chorobą można przekazując środki na konto Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku:

NR KONTA: 39 1540 1098 2001 5562 4727 0013 z dopiskiem "Darowizna - Tomasz Leszk"

Warto pomagać. Pamiętajmy, że dobro wraca i to ze zdwojoną siłą!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.