Staniszewo. Przy drodze znaleziono niewybuch

środa, 7 sierpnia 2019 r., 17:06
fot. JS

W środowe popołudnie służby zostały wezwane do Staniszewa, gdzie przy ulicy Wejherowskiej znaleziono niewybuch. W związku ze znaleziskiem ewakuowano mieszkańców pobliskich budynków. Na miejscu działają strażacy i policjanci, którzy zabezpieczają miejsce do momentu przybycia saperów. Droga jest zablokowana.

W środę po godz. 16 na ul. Wejherowskiej w Staniszewie znaleziono niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Przybyłe na miejsce służby ewakuowały mieszkańców czterech budynków.

AKTUALIZACJA GODZ. 17.30

Ul. Wejherowska w Staniszewie nadal jest zablokowana w obu kierunkach.

- Znalezisko to najprawdopodobniej pocisk artyleryjski. Ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców czterech pobliskich budynków. Na miejscu już pracują saperzy z lęborskiego pogotowia saperskiego - informuje asp. sztab. Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Osobom wybierającym się w tym kierunku, policja zaleca objazdy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.