Jak wybrać bukmachera? - 3 rzeczy, o których musisz pamiętać

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 10:20
fot. nadesłane

Każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z obstawianiem meczów przez internet, stoi przed pierwszym ważnym wyborem: jakiego bukmachera wybrać. Zanim podejmiemy decyzję, warto poznać najważniejsze wyznaczniki, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

1. Formalności

2. Bukmacherzy i depozyty
3. Oferta bonusowa i promocyjna

Poszczególni pośrednicy kuszą ofertami powitalnymi i coraz bardziej wymyślnymi reklamami, jednak - myśląc o współpracy na dłuższą metę - warto przeanalizować wszystkie szczegóły regulaminów i obowiązujących zasad.

Formalności

Przede wszystkim interesują nas wyłącznie legalni bukmacherzy. Polskie władze na ten moment udzieliły zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce siedemnastu bukmacherom, z czego szesnastu może podejmować takie działanie przez internet. Poza weryfikacją zgodnego z prawem funkcjonowania czytajmy regulaminy. Tam znajdą się wszelkie informacje na temat sposobów wpłacania i wypłacania depozytów, a także regulaminy poszczególnych promocji. Niemal wszystkie firmy bukmacherskie oferują swoje warianty portfeli elektronicznych , które są popularnym i wygodnym sposobem dokonywania płatności. Oprócz e-portfeli, takich jak Neteller czy Skrill, wygodną opcją są systemy PayU i DotPay czy Przelewy24.

Istotnym aspektem jest stopień trudności procesu rejestracji. W Polsce jednym z wymogów jest dostarczenie skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości, co dla wielu potencjalnych graczy jest poważnym utrudnieniem i przeszkodą w skutecznym założeniu profilu. Zniechęca także konieczność podania obowiązującego numeru konta bankowego. Bukmacherzy zdają sobie sprawę z utrudnień i ograniczonego zaufania w podawaniu wszystkich danych, wielu oferuje więc proces uproszczonej i przyspieszonej rejestracji. Dostarczanie dowodu osobistego nie jest wówczas niezbędne, a po pozytywnej weryfikacji można od razu obstawiać wyniki poszczególnych meczów. Są jednak znaczne minusy. Dzięki szybkiemu zakładaniu konta otrzymujemy profil tymczasowy, który wiąże się z ograniczoną wysokością stawek, niemożnością skorzystania z niektórych ofert specjalnych, a także blokadą wypłat. Dopiero po ukończeniu pełnej rejestracji wyższe stawki i wypłaty środków zgromadzonych na koncie będą możliwe.

Bukmacherzy i depozyty

Sposoby dokonywania płatności są jednym z kilku punktów w regulaminie wpłacania i wypłacania depozytów. Bukmacherzy z zasady mocno ułatwiają wpłaty, jednak wypłata środków wymaga czasu. Regulaminy często mówią o dwudziestu czterech godzinach, część bukmacherów ma w swojej ofercie jednak szybkie wypłaty. W takiej sytuacji środki na naszym koncie bankowym mogą pojawić się nawet w kilkanaście minut.

Oferta bonusowa i promocyjna

Bonusy i promocje bukmacherskie to dziedzina mocno dynamiczna. Aby uzyskać pełne rozeznanie w ofercie, należy śledzić te dane na bieżąco. Dużo informacji o kodach i bieżących ofertach znajdziemy na tematycznych stronach i forach dla graczy. Oprócz tradycyjnych bonusów powitalnych i promocji na specjalne wydarzenia, w poszczególnych serwisach znajdziemy zakłady bez ryzyka, gwarancję zwrotu stawki czy freebety. Uzupełnieniem ofert są także programy lojalnościowe. Mają one za zadanie utrzymać użytkowników na jednej stronie przez dłuższy czas, rynek ten nie wyróżnia się bowiem szczególną lojalnością. Gracze często dochodzą do wniosku, że lepiej mieć kilka kont, by wyłapać różne promocje, niż przywiązywać się do jednego miejsca. Programy lojalnościowe burzą to przekonanie, przekonując, że długotrwała kooperacja może nieść szczególne korzyści.
 
Bukmacherzy kuszą różnymi ofertami. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru warto prześledzić wszystkie niuanse.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.