Weekend z Muzą nad Jeziorkiem i Festiwalem Przyjemności Muzycznych

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 14:03

Nadchodzący weekend obfitować będzie w ciekawe koncerty i wydarzenia. W piątek w Ostrzycach rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych, natomiast w sobotę w Żukowie na Muzie nad Jeziorem wystąpią Łąki Łan i Strachy na Lachy.

Piątek

Wielki Dzień Pszczół w Kartuzach

W piątek w godz. 9-14 na kartuskim Rynku odbędzie się Wielki Dzień Pszczół. W godzinach od 9.00 do 14.30 uczestnicy wezmą udział w terenowej grze edukacyjnej, pokazach i warsztatach. Wielki Dzień Pszczół został ustanowiony po to, aby przypominać o niezastąpionej roli, jaką zapylacze pełnią w środowisku, a także by inspirować i zachęcać mieszkańców naszego kraju do dowiadywania się więcej o tych pożytecznych owadach oraz do sadzenia kwiatów przyjaznych pszczołom, np. w swoim ogrodzie, czy na balkonie.

Koncert Gospel - John Tillery & Living Sacrifice w Sierakowicach

Po raz kolejny Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel we współpracy z Gminą Sierakowice, zaprasza na wyjątkowy koncert. W piątek o godz. 19 na Ołtarzu Papieskim wystąpi John Tillery & Living Sacrifice. Grupa działa od ponad 20 lat na terenie USA, szczególnie aktywnie na wschodnim wybrzeżu. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Drewnianego Zabytkowego Kościoła. Koncert sfinansowano ze środków Urzędu Gminy Sierakowice.

XI Festiwal Przyjemności Muzycznych

W piątek rozpocznie się 11. edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Podczas dwudniowego festiwalu na scenie pojawią się: Grażyna Łobaszewska i Ajagore, Julia Pietrucha, Plateau, Sebastian Riedel i Cree. Koncerty piątkowe rozpoczną się o godz. 20. Najpierw wystąpi Grażyna Łobaszewska & Ajagore z programem "Niemen i nie tylko...". Po nich na scenie pojawi się Julia Pietrucha. W sobotę o godz. 20. najpierw wystąpi Plateu z projektem "Śladami Grechuty", a potem Sebastian Riedel & Cree w programie "Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu".

Sobota

Muza nad Jeziorkiem

W sobotę o godz. 17 odbędzie się kolejna edycja Muzy nad Jeziorkiem. Gwiazdami imprezy będą Strachy na Lachy i Łąki Łan. Strachy na Lachy to zespół stworzony przez założycieli grupy Pidżama Porno - Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego oraz Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza w 2001 roku. Po dwóch lata działalności grupa wydała pierwszy krążek pod nazwą Grabaż i Strachy Na Lachy. Pojawiła się na niej muzyka z pogranicza ska, reggae, folku i rocka. Zespół wydał łącznie osiem albumów. Niemal wszystkie zdobyły statusy "Złotej Płyty". Do najbardziej znanych utworów Strachów należą m.in. "Piła Tango", "Dzień dobry, Kocham Cię", "BTW - mamy tylko siebie" czy "Twoje oczy lubią mnie" . Grupa wystąpiła w Kartuzach podczas Dni Powiatu. Łąki Łan pojawi się na Kaszubach po raz pierwszy. To jedna z najbardziej oryginalnych, barwnych i charakterystycznych grup na polskiej scenie muzycznej. W swojej twórczości łączą muzykę elektroniczną, rocka i funk. Tak, jak co roku imprezie towarzyszyć będzie Festiwal Kolorów. Podczas koncertów zaplanowano kilka eksplozji. Oprócz dawki dobrej muzyki organizatorzy, tak jak w poprzednich edycjach, zadbali o wiele atrakcji towarzyszących. W tym roku na "Muzie" odwiedzić będzie można Strefę Luzu, Strefę Art, Strefę Jadła i Jam Session. Dostępne będzie też pole namiotowe. Strachy wystąpią o godz. 20, natomiast Łąki Łan około godz. 22. Za supporty odpowiadać będą Tonewheelin' Nordiac i Reymond.

Finał III edycji Biegowego Grand Prix Kaszub w Żukowie

W sobotę o godz. 11 odbędzie się finalny etap III edycji Biegowego Grand Prix Kaszub. Będzie to także 6. z kolei bieg cyklu Kaszuby Biegają na 5 km 2019.

Niedziela

Letni koncert muzyki klasycznej "Usłyszeć Chmielno"

W niedzielę w kościołach w Chmielnie i Miechucinie, odbędzie się drugi koncert w ramach letniego cyklu muzyki klasycznej "Usłyszeć Chmielno". Publiczność będzie miała możliwość usłyszeć Kwartetu Bramy Morawskiej. Koncert w kościele Św. Pawła i Piotra w Chmielnie odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 19.00, zaś koncert towarzyszący w kościele św. Wojciecha i św. Brata Alberta Chmielowskiego w Miechucinie o godzinie 12.00.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.