Pomieczyno. Rodzinne wakacje w Czechach

piątek, 9 sierpnia 2019 r., 12:13
fot. nadesłane

Czas wakacji, urlopu sprzyja licznym wyjazdom. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga z Pomieczyna dzięki pozyskanym środkom z Gminy Przodkowo zorganizowała wyjazd dla swoich członków i ich rodzin do Czech.

Celem wyjazdu było poznanie państwa sąsiadującego z naszym krajem oraz upowszechnianie wśród uczestników wyjazdu turystyki zorganizowanej, która pozwala na aktywne spędzanie wolnego czasu. Podczas trzech dni wycieczkowicze zwiedzili stolicę Czech - Pragę, podziwiali Adraszpaskie Skalne Miasto oraz ruiny zamku Trosky na szczycie starego wulkanu, a także Dolomitowe Jaskinie Bożkowskie.

Uczestnicy wyjazdu aktywnie, ciekawie spędzali wolny czas poznając atrakcyjne turystycznie miejsca południowego sąsiada. Wycieczka była też znakomitym sposobem integracji mieszkańców miejscowości Pomieczyna i okolic. Była też odpoczynkiem od zabiegania i zawodowych obowiązków, a także okazją do ruchu, wysiłku fizycznego. Wszyscy biorący udział w wyjeździe podkreślali, że organizatorzy zadbali o wszystkie szczegóły, dlatego wycieczkę do " Czeskiego Raju" uważali za bardzo udaną i wrócili do domów pełni pozytywnych wrażeń i wspomnień.

- Bez wątpienia zorganizowanie wyjazdu ułatwiło przekazanie przez Urząd Gminy w Przodkowie dotacji na rozwój turystyki wśród mieszkańców gminy - podkreśla Marola Litwin- Zinke, koordynatorem projektu.

nadesłane/Beata Ludwichowska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.