Fantastyczna energia na koncercie Łąki Łan w Żukowie

niedziela, 11 sierpnia 2019 r., 15:44
fot. MD-Z

Finał tegorocznej Muzy nad Jeziorkiem w Żukowie należał do zespołu Łąki Łan. Paprodziad wraz z członkami zespołu podzielił się z publicznością solidną dawką dobrej muzyki i fantastycznej energii. Udowodnili, że muzyka łączy ludzi, a na koncercie bawiło się kilka pokoleń.

Łąki Łan to jedna z najbardziej oryginalnych, barwnych i charakterystycznych grup na polskiej scenie muzycznej. Jest uwielbiana przez miłośników alternatywnych brzmień i nie tylko. Występ zespołu w Żukowie był jednocześnie pierwszym koncertem grupy w tym zakątku Kaszub.

Muzyka Łąki Łan to mieszanka rocka, funku i brzmień elektronicznych. Twórczość zespołu naznaczona jest przede wszystkim tekstami Paprodziada mówiącymi o zamiłowaniu do natury. Swoją filozofię przedstawił on w utworze "Lovelock", która jest peanem na cześć Jamesa Lovelocka, który twierdził, że Ziemia działa jak jeden wielki organizm, przystosowany do zmian w taki sposób, by zachować odpowiednie warunki do życia."Paprodziad" podziela to zdanie, a wers z tej piosenki - "Wszyscy jesteśmy jednym organizmem" - często powtarza podczas wywiadów. Zamiłowanie do natury przewija się w wielu piosenkach Łąki Łana m.in.: "Łan pała", "Pola ar" czy "Big baton". Tych utworów nie zabrakło podczas występu nad Jeziorkiem.

- Zespół Łąki Łan słynie z niesamowicie energetycznych koncertów i nie bez powodu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Performance Paprodziada i nietuzinkowy sposób prowadzenia koncertów Mega Motyla dopełniają całości tego muzycznego show - podkreślali organizatorzy.

I rzeczywiście występ w Żukowie publiczność rzeczywiście zapamięta na długo. Licznie zgromadzeni fani zespołu bawili się świetnie od początku do końca koncertu. Co ciekawe, w trakcie imprezy Paprodziad zszedł na chwilę ze sceny i bawił się ze skaczącym tłumem. Chętni mogli też przytulić lidera zespołu.

Koncert poprzedził występ grupy Strachy na Lachy. Zdjęcia z tej części imprezy dostępne są tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.