W naszym powiecie mieszka 162 milionerów

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 09:17
fot. internet/pixabay

Aż 162 osoby w powiecie kartuskim wykazało dochód 1 mln zł lub większy za rok 2018, podaje Urząd Skarbowy w Kartuzach. Liczba "milionerów" jest większa niż w roku ubiegłym. Największy dochód wyniósł ponad 17,5 mln zł.

Mieszkańcom powiatu kartuskiego z roku na rok coraz lepiej się powodzi. Wskazują na to rozliczenia podatkowe. Za rok 2017 wykazały, że 131 podatników przekroczyło dochód 1 mln zł. Teraz do tego grona dołączyło 31 osób.

- Zdecydowana większość to osoby prowadzące działalność gospodarczą - podaje Krystyna Flis, starszy ekspert skarbowy z Urzędu Skarbowego w Kartuzach.

Największy dochód wykazany w rozliczeniach PIT za rok 2018 wynosi ponad 17,5 mln zł. Nie ma danych na temat najniższego dochodu.

- Największą liczbę "milionerów" odnotowano w przedziale wiekowym 40-49 lat i w tej grupie znajduje się 57 podatników - przyznaje Krystyna Flis.

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.