Pięciu nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych - rekordzista wydmuchał 4,5 promila!

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 09:36

Aż pięciu nietrzeźwych kierujących wyeliminowali z ruchu kartuscy policjanci w miniony weekend. Rekordzista wydmuchał 4,5 promila alkoholu, a w ręce stróżów prawa wpadł dzięki obywatelskiej postawie innych uczestników ruchu. Dodatkowo jak się okazało, 34-latek miał już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Weekendową niechlubną statystykę nietrzeźwych kierujących rozpoczął 34-latek, który został zatrzymany przez innych uczestników ruchu w Przyjaźni w piątek przed godziną 19.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że za kierownicą Opla Vivaro znajduje się nietrzeźwy kierujący. Na miejsce skierowano policjantów ruchu drogowego, który poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 34-latek wydmuchał około 4,5 promila. Dodatkowo miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów - podaje asp. sztab. Artur Socha, p.o. rzecznika prasowego kartuskiej komendy.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymano w niedzielę przed godziną 13 w Grzybnie. Tam kierujący motocyklem 51-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Kilkanaście minut później w Gowidlinie funkcjonariusze z Sierakowic zatrzymali do kontroli hondę, za kierownicą której siedział 29-letni mieszkaniec Gdyni. Mężczyzna wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Z kolei przed godziną 17. w Leśnie w ręce funkcjonariuszy wypadł 42-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który kierując skuterem, miał w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu.

Weekendową statystykę nietrzeźwych kierujących uzupełnił w poniedziałkowy poranek mieszkaniec powiatu kościerskiego. Zatrzymany około godziny 7. w Hopowie kierujący VW Transporterem wydmuchał ponad pół promila alkoholu.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.