Meble dziecięce - postaw na naturalność

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 10:14
fot. nadesłane

Wybór mebli do dziecięcego pokoiku to stresujące zadanie dla każdego rodzica. Na rynku dostępna jest obecnie nieskończona ilość różnorodnych modeli, wzorów i kolorów. Jak wybrać najlepsze? Z pewnością należy postawić na bezpieczeństwo, funkcjonalność i naturalne materiały.

1. Drewniane meble dla dzieci

2. Meble do pokoju dziecięcego - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Drewniane meble dla dzieci

Drewniane meble dziecięce są idealnym rozwiązaniem pod kilkoma względami. Przede wszystkim są to meble wykonane z naturalnych materiałów. Po pierwsze więc, są bezpieczne dla dziecka i nie zawierają szkodliwych substancji. Po drugie, nie przyczyniają się do rozwoju roztoczy, kurzu i dodatkowych zanieczyszczeń, które kochają m.in. plusz, z którego bardzo często wykonane są różnego typu akcesoria do wyposażenia dziecięcego pokoiku. Drewniane meble dla dzieci nie przyczyniają się także do powstawania alergii oraz innych chorób. Po trzecie, meble dziecięce są dla malucha przestrzenią, którą z czasem coraz szybciej zacznie on eksplorować. Drewniane meble dziecięce są idealne pod tym względem, bowiem wyczulają dzieci na kontakt z naturalną fakturą, uczą je wrażliwości na naturalne piękno materiałów. To ważny aspekt estetyczny, o którym nie można zapominać. Rezygnujesz z drewnianych mebli, bo marzysz o pokoju w bieli? Niepotrzebnie, na rynku dostępne są meble dziecięce białe, wybierając je, trzeba jednak zwrócić uwagę, jakiej jakości farbę były one malowane i czy jest ona w 100% bezpieczna dla dzieci.

Meble do pokoju dziecięcego - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając meble dla dzieci, koniecznie należy zwrócić uwagę na ich krawędzie, wszystkie powinny być zaokrąglone. Szczególną uwagę należy zwrócić właśnie na rodzaj zastosowanych przez producenta zabezpieczeń. Drugim ważnym aspektem jest funkcjonalność mebli. Wyposażając pokój dziecięcy po raz pierwszy, można zakupić meble, które posłużą dziecku i rodzicom przez kilka lat, w kolejnych trzeba jednak już coraz bardziej brać pod uwagę wzrost i wiek dziecka i dostosowywać meble do jego potrzeb. Kupowanie mebli dla nieco starszych dzieci może wydawać się rozsądnym zabiegiem, ale w tym przypadku nie jest to najlepszy wybór. Dziecko powinno mieć biurko, krzesełko lub stolik dostosowane do swojego wieku, inaczej zbyt duże lub zbyt małe meble mogą przyczynić się do powstawania u niego wad postawy. Wybierając meble dobrze jest także mieć cały czas na uwadze rozkład pokoju i jego funkcjonalną przestrzeń. Zbyt duża ilość mebli może bowiem sprawić, że pokój stanie się przeładowany, a przez to mniej funkcjonalny. 
 

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.