Przyjaźń i zabawa to dobrana para

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 10:17
fot. nadesłane

W obecnych czasach ilość zabawek ciągle rośnie. Czasami można mieć poważne trudności z ich wyborem. Dobrze by było, gdyby zabawki, oprócz tego, że są bezpieczne i estetycznie wykonane, pozwalały na uruchomienie wyobraźni, a także tworzenie zupełnie nowych przestrzeni oraz światów, co powinno zaowocować w przyszłości.

Na rynku mamy wszystko, począwszy od gier komputerowych, a skończywszy na książkach. Rodzice, dziadkowie, wujkowie i ciocie chętnie sięgają po zabawki związane z filmami animowanymi czy też pełnometrażowymi produkcjami. W segmencie animacji bardzo pozytywnie wyróżnia się powstały w 2013 roku kanadyjski serial "Psi patrol" autorstwa Keitha Chapmana.

1. Słodkie szczeniaki
2. Zabawa na całego

Słodkie szczeniaki

Małe pieski: Chase, Marshall, Rocky, Rubble, Skye, Zuma, a także ich dziesięcioletni towarzysz - chłopiec imieniem Ryder - przeżywają niezliczone przygody, w których kluczowym jest współdziałanie, przyjaźń oraz poleganie na innych i sobie. Zabawki z animacji "Psi patrol" są wykonane w estetyczny sposób i bardzo dobrze prezentują się zarówno jako puzzle, czy maskotki. Można także nabyć artykuły papiernicze inspirowane serią, książki, kolorowanki, ubrania oraz inne gadżety. Jest duża szansa, że pozytywne wzorce kształtowane przez bohaterów wpłyną w dobry sposób na nasze dzieci i to, co się wydaje tylko zabawą inspirowaną animacją, przyniesie dodatkowe efekty w przedszkolu lub w szkole. Dodatkowo dziecko może zacząć tworzyć małą kolekcję zabawek poświęconych bohaterom ulubionego serialu, co z kolei może nam - dorosłym - ułatwić wybór prezentu w przyszłości, a dziecku dać satysfakcję i uśmiech z tego, że otrzymuje upominek, na którym rzeczywiście mu zależy.

Zabawa na całego

W zależności od tego na jaki segment zabawek się zdecydujemy, będziemy mogli kształtować w dzieciach pewne konkretne umiejętności. Puzzle kształtują spostrzegawczość i mogą być układane nawet w kilka osób, co jest interesującą alternatywą na wieczór w gronie rodzinnym albo popołudnie w dziecięcym pokoju. Kolorowanki uczą staranności, gry planszowe przewidywania, a zarazem pokazują, że nie wszystko da się ustalić, gdyż - tak jak w życiu - pojawia się element losowy. Przytulanka pod postacią ukochanego psiaczka z serialu na pewno ułatwi zapadanie w sen podczas lektury książkowej wersji przygód Rydera i jego czworonożnych przyjaciół. Psi patrol zabawki oraz zainspirowana nim wyobraźnia dzieci to właściwie nieskończona ilość kombinacji, które będzie można wprowadzić w życie, używając konkretnej zabawki. Biorąc pod uwagę, że bycie kreatywnym jest jedną z podstawowych naszych umiejętności, które ułatwiają nam życie na co dzień, warto rozwijać ją od najmłodszych lat, zwłaszcza poprzez zabawę.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.