Był nietrzeźwy i pod wpływem amfetaminy. Wjechał do tunelu dla pieszych

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 10:27

Mowa o 27-letnim mieszkańcu powiatu kartuskiego, który nad ranem w poniedziałek w Sopocie wjechał do tunelu dla pieszych kierowaną przez siebie toyotą. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko miał w wydychanym powietrzu promil alkoholu, ale również znajdował się pod silnym wpływem środka odurzającego - amfetaminy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 4.30 w Sopocie.

- Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego patrolując pieszo centrum miasta zauważyli jak w pewnej odległości od nich, w udostępnionej do ruchu części ul. Bohaterów Monte Cassino, kierujący samochodem wykonuje dziwne manewry. Funkcjonariusze natychmiast postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, ale w tym momencie kierujący samochodem nagle wjechał do tunelu dla pieszych znajdującego się pod torami kolejowymi - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

- Gdy policjanci dobiegli na miejsce, zauważyli, że samochodem jechało czterech mężczyzn, a kierującym był 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu i sprawdzili jego trzeźwość. Przeprowadzone badanie wykazało, że 27-latek ma promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca toyoty natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doprowadzony do sopockiej komendy. Widząc nienaturalne zachowanie kierowcy i podejrzewając, że mógł on także jechać pod wpływem narkotyków, policjanci przeprowadzili także wstępne badanie na ich obecność. Nie mylili się. Wstępne badanie śliny wykazało u 27-latka obecność amfetaminy - kontynuuje.

Samochód został odholowany na policyjny parking. Pojazdem podróżowały łącznie cztery osoby. Pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.