Ulga w upalne dni. Jaki klimatyzator przenośny kupić?

wtorek, 13 sierpnia 2019 r., 10:45
fot. nadesłane

Inni cieszą się z nadchodzących upałów, a Ty masz ochotę przenieść się do jakiegoś chłodnego kraju i martwisz się o swoje samopoczucie podczas gorących dni? W większości biur czy galerii handlowych klimatyzatory pracują pełną parą - jak jednak poradzić sobie z wysokimi temperaturami w domowym zaciszu? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup przenośnego klimatyzatora, urządzenia, które szybko i sprawnie schłodzi wnętrze Twojego mieszkania.

Klimatyzator przenośny - co to jest?

Klimatyzator to urządzenie, które pobiera ciepłe powietrze i przez skraplacz oddaje je na zewnątrz. Klimatyzatory stacjonarne, montowane na ścianach czy pod sufitem, są bardziej wydajne, jednak ich montaż może nastręczyć nam wielu problemów. Dlatego warto przyjrzeć się klimatyzatorom przenośnym, które są tańsze, łatwo dostępne i mobilne.

Zobacz polecane klimatyzatory na stronie:
https://www.neo24.pl/maleagd/dodomu/klimatyzatory.html

Rodzaje klimatyzatorów

Klimatyzator typu monoblok - jest tani, ale też mniej wydajny. Posiada rurę, którą trzeba wystawić za okno, a to sprawia, że do pomieszczenia dostaje się ciepłe powietrze, więc efekt może nie być tak satysfakcjonujący, jak powinien.

Klimatyzator typu split - droższy, ale pracuje ciszej i skuteczniej chłodzi mieszkanie. Rurka, którą wystawia się na zewnątrz, jest bardzo cienka, więc wystarczy tylko lekko uchylić okno lub drzwi balkonowe.

Klimatyzer - idealny dla osób, które nie chcą mieć otwartych okien (na przykład właścicieli kotów). Nie posiada rurki, tylko wentylator, który pobiera ciepłe, a wydmuchuje chłodne powietrze. Takie urządzenie daje jednak o wiele słabszy efekt niż klimatyzatory.

Najważniejsze parametry

Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora przenośnego? Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry tych urządzeń.

Wydajność - im większa, tym lepiej; urządzenie o dużym przepływie powietrza skutecznie schłodzą Twoje mieszkanie.

Czynnik chłodzący - jeśli dbasz o środowisko i zależy Ci na jakości, wybierz urządzenie z czynnikiem R410A.

Moc - upewnij się, że urządzenie będzie w stanie schłodzić całe pomieszczenie. Na każdy metr kwadratowy mieszkania potrzeba mocy o wartości 0,1 kW.
Klasa energetyczna - martwisz się o swoje rachunki? W takim razie wybierz klimatyzator o najwyższej klasie energetycznej, czyli A+++.

Hałas - nie chcesz, by urządzenie przeszkadzało Ci w relaksie? Klimatyzatory monoblok zaliczane są do tych głośniejszych, ale za to urządzenia typu split pracują nawet o połowę ciszej (średnio z natężeniem 35 dB)

Regulacja nawiewu - dzięki niej dopasujesz temperaturę do swoich preferencji.

Klimatyzator przenośny - czy warto?

Jeśli źle znosisz wysokie temperatury, to odpowiedź jest oczywista. Klimatyzator schłodzi Ci mieszkanie, nie zajmie wiele miejsca i łatwo możesz przenieść go do wybranego pomieszczenia. Nie kosztuje też dużo, a komfort, jaki może Ci zapewnić, jest nieoceniony.

Pamiętaj tylko, by raz w roku oczyścić i odgrzybić klimatyzator - w przeciwnym razie urządzenie nie spełni swojej funkcji, a do tego może mieć zły wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.