Oferta pracy - gdzie i jak się ogłaszać

środa, 14 sierpnia 2019 r., 09:35
fot. nadesłane

Zastanawiasz się gdzie dodać ofertę pracy aby była skuteczna? Poszukiwanie nowej kadry zaczyna się od przygotowania skutecznej oferty pracy. Każdy, kto kiedykolwiek rekrutował wie, że nie każde ogłoszenie jest tak samo efektywne i przyciągające odpowiednich kandydatów.

Wpływ na jego celowość ma wybór odpowiednich mediów, które spowodują, iż przeczyta je właściwy kandydat. Najczęstszym wyborem rekruterów jest serwis ogłoszeniowy, który w tematyce posiada kategorię przeznaczoną dla ofert pracy np. Lento.pl. Aby nasza oferta trafiła do właściwego odbiorcy, należy spełnić kilka czynników, aby była najbardziej skuteczna. Czym zatem kierować się przy tworzeniu oferty pracy? Jak powinna ona wyglądać?

Sama oferta nie posiada szablonów powszechnie uznanych za efektywne. Jednakże żeby była skuteczna i wyglądała profesjonalnie należy w niej zawrzeć niezbędne informacje.

1. Absolutną koniecznością jest podanie w tytule ogłoszenia stanowiska pracy, na które rekrutujemy. Oferta pracy bez podania stanowiska jest najczęściej pomijana przez kandydatów i tym samym staje się bezużyteczna.

2. Ważne informacje o Twojej firmie. Aplikant powinien mieć dostęp do podstawowych informacji na temat firmy, w której potencjalnie zostanie zatrudniony tj. nazwa firmy,siedziba, krótka wzmianka o profilu działalności oraz dwa zdania czym firma obecnie się zajmuje. Informacje te powinny być ogólne, lecz na tyle wystarczające, aby aplikant mógł zasięgnąć opinii o firmie.

3. Oferta pracy powinna również zawierać opis funkcji stanowiska. Każdy aplikujący powinien wiedzieć czego oczekują od niego pracodawcy. Stanowisko powinno być opisane w kilku zdaniach, tak aby aplikujący wiedział czy oferowana praca mu się spodoba.

4. Wymagania to jeden z kluczowych składników każdej oferty pracy. Rekrutujący w każdym przypadku powinien podać zakres wymagań, które są niezbędne w jego oczekiwaniach, w stosunku do pracownika, wykonującego pracę na danym stanowisku. Wymagania powinny obejmować oczekiwane wykształcenie i doświadczenie zawodowe oraz umiejętności wynikające z usposobienia kandydata.

5. Aby oferta pracy była atrakcyjna i nakłoniła poszukującego pracy do złożenia swojej kandydatury, musi wykazać korzyści wynikające z zatrudnienia na danym stanowisku. W tym celu ogłoszeniodawca winien zamieścić informacje na temat tego, co oferowane jest dla pracownika. To tu właśnie powinno być podane wynagrodzenie jakie pracodawca oferuje.

6. Dokumenty i klauzule wymagane. Przy każdym ogłoszeniu winna być zawarta informacja na temat wymaganych dokumentów do składania aplikacji oraz przypomnienie o zawarciu w CV klauzuli, wyrażającej zgodę na przetwarzania danych osobowych w procesie rekrutacji.

Każda oferta pracy musi być zgodna z obowiązującymi przepisami prawa. Niedopuszczalne jest stosowanie jakiejkolwiek formy dyskryminacji w ofertach pracy. Ogłoszeniodawca musi tez mieć na uwadze to, że każdy serwis ogłoszeniowy moderuje treść ogłoszeń i każde ogłoszenie naruszające przepisy prawdopodobniej zostanie usunięte.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.