Wypadł z trasy, przebił ogrodzenie i wjechał na posesję - był kompletnie pijany

środa, 14 sierpnia 2019 r., 10:53

Najprawdopodobniej wskutek nadmiernej prędkości zjechał z jezdni, przebił ogrodzenie czyjeś posesji i uszkodził drzewka. Mowa o 34-letnim kierującym oplem, który poddany badaniu alkomatem wydmuchał dwa promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem.

We wtorek przed godzina 15. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o tym, że kierujący oplem w Dzierżążnie wjechał na czyjąś posesję, uszkadzając ogrodzenie oraz drzewka. Na miejsce skierowano policjantów kartuskiego ogniwa patrolowego, który akurat znajdował się nieopodal miejsca zdarzenia.

- Funkcjonariusze w kilka sekund pojawił się na miejscu. Jak ustalili, kierujący oplem insygnia 34-letni mieszkaniec powiatu słupskiego najprawdopodobniej wskutek nadmiernej prędkości zjechał ze swojego pasa ruchu, a następnie na pobocze, przebijając ogrodzenie jednej z posesji i uszkadzając znajdujące się na niej drzewka. W momencie przyjazdu policjantów, mężczyzna próbował wysiąść z pojazdu. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wydmuchał około dwóch promili alkoholu - informuje asp. sztab. Artur Socha, p.o. rzecznika kartuskiej policji.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.