Mevo bije kolejne rekordy i powraca do systemu rezerwacji

środa, 14 sierpnia 2019 r., 11:28
fot. nadesłane

Rowery Mevo biją kolejne rekordy popularności. W pierwszej połowie sierpnia odnotowano półtora miliona wypożyczeń! Łącznie rowerzyści przejechali ponad pięć milionów kilometrów. Od środy, 14 sierpnia powraca też, na razie testowo, możliwość bezpłatnej rezerwacji jednośladów - trzy razy dziennie na pięć minut.

System Roweru Metropolitalnego Mevo funkcjonuje na terenie 14 gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Cieszy się ogromną popularnością we wszystkich gminach. W połowie sierpnia odnotowano liczbę półtora miliona wypożyczeń. Przeciętny użytkownik spędza na rowerze Mevo 24 minuty i 12 sekund.

- Półtora miliona wypożyczeń w tak krótkim czasie to zdecydowany rekord w skali Polski. Cieszymy się, że mieszkańcy OMGGS tak chętnie korzystają z Mevo. Rower okazał się znakomitym i skutecznym uzupełnieniem transportu publicznego - powiedział Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska.

Jak informuje Zespół Komunikacji Nextbike, do dyspozycji użytkowników jest 1224 rowerów dostępnych w całym systemie. Tradycyjnie jednoślady najchętniej wypożyczane są ze stacji molo Sopot. Z pojazdów stacjonujących w tym miejscu skorzystało już ponad 17 tysięcy osób. 

- Z metropolitarnych jednośladów najchętniej korzystają osoby w wieku 19-40 lat. Na "mewach" jeżdżą też seniorzy - najchętniej między 16.00 a 17.00. Łącznie rowerzyści miejscy Mevo przejechali ponad 5 milinów kilometrów, a najaktywniej korzystają w środy i piątki - podaje Zespół Komunikacji Nextbike.

Od momentu uruchomienia Mevo, tj. od 26 marca do końca lipca, w systemie zarejestrowało się ponad 142 tys. użytkowników.

- To dobry czas na testy i sprawdzenie, jakie rozwiązania są dla wypożyczających satysfakcjonujące, a co należy poprawić. Jedną z funkcjonalności, wymagających ulepszenia okazał się sposób rezerwacji. 14 sierpnia, testowo, powraca funkcja rezerwacji, która pozwoli na skorzystanie z tego udogodnienia trzy razy dziennie. Jednoślady będą czekać na użytkownika przez pięć minut. Zgodnie z rodzajem taryfy maksymalna liczba zarezerwowanych rowerów to odpowiednio 1, 2 lub 5 przy każdej z rezerwacji - podkreśla Zespół Komunikacji Nextbike.

System Roweru Metropolitalnego Mevo to najnowocześniejszy system roweru miejskiego w Europie. Jest doskonałym uzupełnieniem transportu publicznego. Mieszkańcy i turyści Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Pucka, Redy, Rumi, Kartuz, Sierakowic, Somonina, Stężycy, Władysławowa, Żukowa i Pruszcza Gdańskiego w trakcie swoich codziennych podróży mogą skorzystać z jednośladów, wyposażonych m.in. we wspomagający silnik elektryczny, moduły GPS czy elektrozamek. Wypożyczenie roweru jest intuicyjne i odbywa się w trzech prostych krokach za pomocą smartfona lub karty.

oprac. MD-Z
Info: Mat. pras. Nextbike Polska i Mevo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.