Muzyka gospel zabrzmiała na kartuskim Rynku

czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 19:53
fot. SG

W niedzielne popołudnie w centrum Stolicy Kaszub odbył się koncert muzyki gospel. Kartuska publiczność miała okazję posłuchać pełnej energii i radości muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołu John Tillery & Living Sacrifice.

Koncert gospel odbył się w ramach drugiego cyklu Muzyki Świata w Kartuzach. John Tillery & Living Sacrifice to grupa działająca od ponad 20 lat na terenie USA, szczególnie aktywnie na wschodnim wybrzeżu - Waszyngton DC i okręg DMV. Koncentruje się na wykonaniach muzyki gospel oraz najnowszych nurtów muzyki uwielbieniowej - praise & worship. Obecnie jest w trakcie dwudziestodniowej trasy koncertowej po Polsce, której częścią były m.in. Kartuzy.

John Tillery & Living Sacrifice dla kartuskiej publiczności wykonali niezwykłe pieśni oraz wspaniałe i oryginalne aranżacje utworów gospel, które bez wątpienia przeniosły słuchaczy w wymiar prawdziwego uwielbienia i Bożej obecności. Lider grupy John "Bucky" Tillery w środowisku gospel USA uchodzi za artystę wybitnego z uwagi na jego szczególny słuch muzyczny i wrażliwość. Fakt, że jest osobą niewidomą, nie przeszkadza mu w byciu aktywnym dyrygentem, solistą i producentem muzycznym oraz pastorem. Wielokrotnie nominowany i nagradzany jako solista, kompozytor i producent muzyczny (Stellar Award, Grammy Award). O sobie zawsze mówi bardzo skromnie: "Kocham Boga, Jego słowo, moją rodzinę, i podążam za jego wolą".

Muzykom z Ameryki towarzyszył zespół instrumentalny Holy Noiz - tworzony przez profesjonalnych muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowie.

Kolejną odsłonę cyklu Muzyka Świata zaplanowano na 17 sierpnia. Wówczas dla kartuskiej publiczności zagra Gang Szeryfa. Ze sceny popłyną największe przeboje polskie i światowe.

Ósmy, a zarazem ostatni koncert z cyklu Muzyki Świata odbędzie się 18 sierpnia. Wówczas w muzyczną podróż do Francji zaprosi publiczność grupa Francais. Na kartuskim rynku zabrzmią takie przeboje jak: Paroles czy Comment ca va.

Organizatorem cyklu Muzyka Świata na Rynku w Kartuzach jest gmina Kartuzy, a realizatorem przedsięwzięcia Wydział Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

SG
Info. Gospel Festival

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.