Stężyca. Kolejne remonty dróg

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 09:19
fot. internet/UG Stężyca

Kolejne drogi w gminie Stężyca zyskają nową jakość. Odcinki dróg aż w ośmiu miejscach w gminie zostaną wyremontowane. Wykonawcą inwestycji jest przedsiębiorstwo DROMOS.

Gmina Stężyca od kilku lat prowadzi działania mające na celu utwardzenie i podniesienie standardów technicznych dróg oraz poprawę bezpieczeństwa. Według informacji podanych przez urząd gminy, większość dróg gminnych jest już utwardzona. Nowy projekt ma dać szansę na wyasfaltowanie kolejnych odcinków.

Prace są już w trakcie realizacji, sprzęt budowlany wyjechał na drogi. Zadaniem zajmuje się przedsiębiorstwo drogowo-mostowe z Kartuz - DROMOS.

Inwestycja obejmuje pięć miejscowości w gminie. W Żurominie prace będą na terenie w kierunku przysiółku Reja. W Gołubiu remont obejmie część Osiedla Zamkowisko oraz ulicę Rekreacyjną. W Zgorzałych inwestycja będzie odbywać się na dwóch ulicach: Polnej i Słonecznej. W Niesiołowicach zostanie utwardzony odcinek od drogi powiatowej w kierunku Zdunowic. W Nowych Czaplach będzie remont istniejącej nawierzchni w centrum, a w Łączynie zostaną wymienione płyty na nawierzchnię bitumiczną koło świetlicy.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec inwestycji drogowych w gminie Stężyca. Ogłoszono kolejny przetarg na zadanie pt. "Modernizacja drogi transportu rolnego w Sikorzynie".

UG Stężyca, oprac. KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.