Aleksander Mielewczyk w sobotę powalczy o medal Mistrzostw Świata w zapasach w Talinie

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 09:22
fot. nadesłane

W Tallinie, stolicy Estonii zapaśnicy i zapaśniczki z całego świata walczą o medale Mistrzostw Świata Juniorów 2019. W tym tygodniu zakończyli już swoje boje ,,wolniacy'', aktualnie z dużymi szansami na medale walczą dziewczyny, a w sobotę wystartuje przedstawiciel GKS Cartusia Kartuzy Aleksander Mielewczyk w kartuskiej kategorii tj. 67kg.

Aleksander Mielewczyk w swojej karierze walczył już na Mistrzostwach Europy i Świata kadetów, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce. Sobotni start to kolejna próba w rywalizacji z najlepszymi na świecie, ale już w kategorii wiekowej junior tzn. zawodników do lat 20.

- Aleks walczy już w tej chwili w sposób w miarę dojrzały, na ile jego umiejętności wśród najlepszych na świecie będą skuteczne okaże się już w ten weekend. Każdy start jest nowym doświadczeniem i otwarciem, oby Tallin był kolejnym krokiem naprzód w jego zapaśniczej karierze - komentuje Klub GKS Cartusii.

Zawody można oglądać na stronie UWW.

nadesłane/GKS Cartusia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.