Nietrzeźwy czwartek na drogach powiatu kartuskiego

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 09:43

Aż pięciu nietrzeźwych kierujących minionej doby wyeliminowali z ruchu kartuscy policjanci. Rekordziści wydmuchali blisko 3 promile alkoholu. Do zatrzymań doszło w Klukowej Hucie, Kiełpinie, Baninie, Sierakowicach i Kartuzach.

Niechlubną statystykę świątecznego czwartku zapoczątkował 40-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Jak informuje asp. Piotr Gdaniec, p.o. rzecznika kartuskiej policji, tuż po godzinie 6. w Klukowej Hucie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli Forda Focusa, za kierownicą którego siedział 40-latek. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał około 1,3 promila. Z kolei o godzinie 10.25 w Kiełpinie w ręce policjantów wpadł 57-letni kierujący motorowerem. Mieszkaniec powiatu kartuskiego wydmuchał 0,7 promila.

Do kolejnego zatrzymania doszło około godziny 19.30 w Baninie. Tam stróże prawa zatrzymali do kontroli chevroleta, którym kierował 39-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. W wydychanym powietrzu miał około 1,3 promila. Czwartkowy rekordzista wpadł w kolei w Sierakowicach około godziny 20.30. Kierujący VW Passatem 29-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego wydmuchał około 2,8 promila alkoholu.

Ostatnim zatrzymanym minionej doby nietrzeźwym kierującym był 46-letni obywatel Ukrainy zatrzymany w Kartuzach przed godziną 3. w nocy z czwartku na piątek. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu około 2,7 promila alkoholu.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.