Tuchom. Siódma edycja "Pływania na byle czym" z nagrodami i akcją charytatywną

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 10:16
fot. Longina Templin

Po raz siódmy na Jeziorze Tuchomskim można było podziwiać paradę wodnych wehikułów. W czwartkowe popołudnie w imprezie wzięło udział pięć załóg. Jury oceniało wkład pracy, kreatywność, pomysłowość, oryginalność, stroje członków drużyn i sztukę pływania. Zwycięzcą wodnych harców została jednostka pływająca pod nazwą "Egipska podróż". Odbyła się też akcja charytatywna dla Marysi Mielewczyk.

II miejsce zajęła drużyna "Gdyńskie Trole". III miejsce wywalczyła "Muszelka". Na IV miejscu uplasowała się "OSP Troks Żukowo", a na V miejscu "Dzidzio Łajba".

- W ubiegłym roku byliśmy widzami. Impreza bardzo się nam spodobała, więc w tym roku postanowiłem, że wystartujemy z synem Szymonem jako załoga "OSP Troks Żukowo". Syn bardzo pasjonuje się strażą i stąd ten pomysł. Pracowaliśmy razem. Szymon był architektem, a żona Sylwia nam kibicowała. Zamierzamy wziąć udział również w przyszłym roku - oznajmił Dariusz Troka.

- Przez te siedem lat udało się nam zintegrować sołectwa Tuchom i Miszewo. Zawsze dopisywała nam pogoda. Coraz większe jest zainteresowanie naszą imprezą. Dzisiaj plaża wypełniona jest po brzegi. W tym roku mieliśmy międzynarodowe jury. Były to osoby Sopotu, Rudy Śląskiej, Gdańska, a także z Niemiec i Anglii - powiedział Jacek Miąskowski, pomysłodawca "Pływania na byle czym".

Po zakończonej "wodnej" części imprezy uczestnicy przenieśli się na teren Dworku Oleńka. Tam wręczono nagrody i puchary. Większość drużyn swoje nagrody pieniężne przekazała siedmioletniej Marysi Mielewczyk z Tuchomia, która potrzebuje środki na stałą rehabilitację. Odbyły się również licytacje i zbiórki do puszek.

Całą imprezę prowadził Jacek Miąskowski. Organizatorami były rady sołeckie Miszewa i Tuchomia, KGW obu wsi, firma Dynamic Event i Dworek Oleńka w Tuchomiu.

O bezpieczeństwo zadbali strażacy z OSP Miszewo oraz żukowscy druhowie, którzy asekurowali wodne harce.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.