Eksplozja kolorów w Sierakowicach

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 20:45
fot. MD-Z

Eksplozja kolorów zainaugurowała doroczną Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach. W sierakowickim amfiteatrze nie brakło chętnych, którzy wyrzucali w niebo kolorowe proszki. Wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów.

Eksplozja kolorów zwana też świętem kolorów to zwyczaj pochodzący z Indii. Tam odbywa się podczas święta Holi, hinduistycznego święta radości i wiosny, obchodzonego przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna, czyli w okresie lutego i marca.

Po raz drugi zaprosić do tej zabawy mieszkańców Sierakowic i nie tylko postanowili też organizatorzy Nocy pod Gwiazdami. I jak się okazuje z roku na rok inicjatywa ta coraz większym zainteresowaniem, szczególnie młodszej części publiczności.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.