Rebelianci na zgrupowaniach kadr narodowych przed Mistrzostwami Świata i Europy

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 07:46
fot. nadesłane

Trzech zawodników Rebelii zostało powołanych na zgrupowania Kadry Narodowej w Kickboxingu. Podopieczni Patryka Zaborowskiego szlifowali formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Kadetów i Juniorów w kickboxingu na Węgrzech oraz Mistrzostwami Świata seniorów, które zostaną rozegrane w Bośni i Hercegowinie.

Najmłodsi zawodnicy Rebelii, kadet Armin Wilczewski, juniorka Nikola Zaborowska szlifowali formę wraz z Kadrą Narodową w Wiśle oraz Warszawie. Całoroczne wyniki oraz dyspozycja sportowa zaowocowały powołaniem na ME w Gyor na Węgrzech. Zawodnicy szkoleniowca Rebelii Patryka Zaborowskiego wystąpią w tym roku w dwóch formułach. Armin aktualny brązowy medalista MŚ wystąpi w Kick-light +69kg, natomiast córka założyciela Rebelii, Nikola Zaborowska zadebiutuje w ringu w formule Low-kick 48 kg.

Nie łatwa przeprawa czeka Adama Kryszewskiego, który został powołany na zgrupowanie Kadry Low-kick seniorów. Trenerzy kadry seniorskiej dali zielone światło mieszkańcowi Kalisk, który ma szereg zwycięstw międzynarodowych w 2019. Przed nim ciężka przeprawa w jesiennych konsultacjach wydolnościowych przed październikowymi Mistrzostwami Świata w Sarajewie. Decyzję sztabu szkoleniowego Polskiego Związku Kickboxingu poznamy niebawem.

- Rok 2019 jest wyjątkowy, moi podopieczni zdobywają komplet medali podczas MP Low-kick w Nowym Targu. Puchar Świata na Węgrzech i we Włoszech potwierdza świetną dyspozycję w ringu. Sztab szkoleniowy Polskiego Związku Kickboxingu powołuje Nikolę i Adama na zgrupowanie Kadry Polski w Ringu. Głęboko wierzymy że Adam Kryszewski dostanie przepustkę do Bośni i będziemy mieli komplet podczas mistrzostw najwyższej rangi we wszystkich grupach wiekowych - podkreśla szkoleniowiec Rebeliantów, Patryk Zaborowski.

- Pragniemy bardzo gorąco podziękować za wkład w nasz rozwój Robertowi Roda, rodzinie Słabków, Sebastianowi Miłosz oraz rodzinie Frankowskich z Łapalic. Dzięki nim nasz rozwój jest progresywny i co roku mamy swojego reprezentanta w Mistrzostwach Świata - dodaje trener.

nadesłane/Rebelia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.