Festiwal Tradycji Kaszubskich w Chmielnie - Robert Jakubek Mistrzem Polski w zażywaniu tabaki

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 12:34
fot. nadesłane/GOKSiR Chmielno

W niedzielne popołudnie w Chmielnie odbyła się kolejna edycja Festiwalu Tradycji Kaszubskich. Imprezie towarzyszyły siedemnaste Mistrzostwa Polski w zażywaniu tabaki. Złotą Tabakierę w tym roku zdobył Robert Jakubek.

Niedziela w Chmielnie upłynęła pod znakiem gminnego święta plonów oraz Festiwalu Tradycji Kaszubskich i towarzyszących mu Mistrzostw Polski w Zażywaniu Tabaki. Uczestnicy tradycyjnie walczyli o złotą, srebrna i brązową tabakierę. Ocenie komisji podlegały m.in. ubiór i tabakiera uczestnika, sposób zażywania i prezentacji swojej osoby na scenie i tabaczna gadka, czyli krótka gawęda związana z tematyką mistrzostw.

Tegorocznym Mistrzem Polski w Zażywaniu Tabaki został Robert Jakubek. Srebrna Tabakiera trafiła do Grzegorza Kamińskiego, natomiast Brązową Tabakierę wywalczyła Irena Wenta.

Wydarzeniu towarzyszyła też próba pobicia rekordu w jednoczesnym zażywaniu tabaki oraz wiele atrakcji artystycznych. Na scenie zaprezentował się m.in. Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Chmielanie, jak również Jacek Dymek w koncercie "Elivis i Przyjaciele" , kabaret PAKA z Jeleniej Góry oraz Mariusz Kalaga - prezentując zarówno śląskie szlagiery, jak i utwory country. Podczas występu artysty nie zabrakło takich piosenek, jak: Akordeonista, Nie zapomnę tamtej nocy, Rosa Amarilla, czy Jedna z Gwiazd.

Wyniki XVII Mistrzostw Polski w Zażywaniu Tabaki:
1. miejsce - Robert Jakubek
2. miejsce - Grzegorz Kamiński
3. miejsce - Irena Wenta
Wyróżnienie - Andrzej Ławniczak
Nagroda Specjalna Sołtysa Chmielna- Waldemar Kamiński

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.