Droga w Ramlejach zmodernizowana

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 08:37
fot. internet/UG Somonino

Modernizacja odcinka drogi transportu rolnego między Ramlejami a Goręczynem jest już zakończona. Inwestycja kosztowała ponad 356 tys. złotych.

Wykonawcą zadania było przedsiębiorstwo drogowo-mostowe z Kartuz - DROMOS. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ok. 356 tys. złotych. Gmina Somonino dostała dofinansowanie ze środków budżetu województwa pomorskiego. Suma opiewa na blisko 97 tys. złotych. Termin wykonania zadania był do 31 lipca.

- Zobaczcie państwo, jak szybko i sprawnie to poszło - powiedział wójt, będący pod wrażeniem, że prace przebiegły bez żadnych problemów.

Wyremontowano drogę o długości 570 metrów i poszerzono ją do pięciu metrów.

Wójt wspomniał również o etapie tworzenia projektu.

- Udało nam się to zrobić szybko. Mieliśmy czas do 28 lutego, a projekt został skończony dzień przed tym terminem - podsumował Marian Kowalewski.

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.