Kożyczkowo najpiękniejszą wsią w gminie Chmielno

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 10:59
fot. nadesłane/GOKSiR Chmielno

Podczas zabawy dożynkowej w Chmielnie ogłoszono wyniki gminnego etapu tegorocznego konkursu Piękna Wieś. W kategorii zagród zwyciężyli Bernadeta i Henryk Dejkowie, tytuł najpiękniejszej wsi zdobyło natomiast Kożyczkowo.

W niedzielę podczas dożynek w Chmielnie ogłoszono wyniki gminnego etapu tegorocznego konkursu "Piękna Wieś Pomorska". Jego główną ideą jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi, a także jakości życia tam oraz podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej. Ma również promować aktywny udział społeczności obszarów wiejskich w zrównoważonym rozwoju swojego otoczenia i poprawie jego estetyki, a także przyczynić się do identyfikacji i analizy możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich.

Konkurs organizowany jest w trzech etapach - gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Odbywa się w dwóch kategoriach - wsi i zagrody rolniczej. W kategorii wieś w tym roku wygrało Kożyczkowo.

Wyniki Gminnego Konkursu Piękna Wieś:

Kategoria: "Piękna Wieś Pomorska":
1. miejsce - Kożyczkowo

kategoria - "Zagroda rolnicza":
1. miejsce - Bernadeta i Henryk Dejk
2. miejsce - Andrzej Bieliński
3. miejsce - Grażyna i Andrzej Czaja
Wyróżnienia - Urszula i Stanisław Konkel

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.