Policjanci skontrolowali obozy harcerskie

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 08:01
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

W czasie letnich wakacji kartuscy policjanci z wydziału prewencji skontrolowali, czy miejsca w których odpoczywają harcerze są prawidłowo zabezpieczone. Funkcjonariusze rozmawiali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą i w lesie. Ponadto utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich.

Po tragicznych wydarzeniach spowodowanych sierpniową nawałnicą w 2017 roku rozbudowano przepisy dotyczące bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. W związku z tym służby mundurowe prowadzą regularne działania, których celem jest wdrożenie nowych zasad.

- Od początku wakacji policjanci we współpracy z innymi służbami, przeprowadzają kontrole miejsc wypoczynku harcerzy na obozach na terenie powiatu kartuskiego. Mundurowi z kartuskiej komendy policji rozmawiali na temat bezpieczeństwa z opiekunami i organizatorami obozów oraz blisko 700 harcerzami z całej polski, wypoczywającymi na obozach w Gołubiu nad jeziorem Dąbrowskim i w Stężycy w "Stanicy Kaszubskiej" - informuje kartuska policja.

Funkcjonariusze wspólnie z pracownikiem sanepidu i strażakami PSP w Kartuzach, sprawdzali wskazane miejsca pod kątem bezpieczeństwa oraz zapewnienia odpowiednich warunków do wypoczynku. Harcerze otrzymali informacje w jaki sposób należy bezpiecznie się zachować w razie wystąpienia złych warunków meteorologicznych, a z opiekunami omówiono zasady monitorowania prognoz pogody, jako obowiązek organizatora obozu.

- Kartuscy policjanci asp. Piotr Gdaniec oraz sierż. Sebastian Klamrowski przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w jeziorze, spacerów po lesie oraz o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drogach propagując kampanię społeczną "Kręci mnie bezpieczeństwo" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Dodatkowo policjanci poinstruowali w jaki sposób korzystać z aplikacji Moja Komenda a także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

oprac. AL
info. KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.