Grzebieniec. Wypadek na gospodarstwie - ranny 67-latek

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 19:04

Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku został przetransportowany 67-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Mężczyzna został przygnieciony przez balot słomy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie na jednym z gospodarstw w Grzebieńcu. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że podczas załadunku słomy, mężczyzna chciał poprawić baloty. W pewnym momencie balot zsunął się, mężczyzna poślizgnął się, zostając przygnieciony przez balot słomy. 67-latkowi natychmiast na pomoc ruszył pracujący z nim mężczyzna.

W momencie przybycia służb, poszkodowany mężczyzna był przytomny. Uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala.

W działaniach ratowniczych wzięli udział strażacy z JRG Kartuzy, OSP Brodnica Górna, zespół ratownictwa medycznego oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna pomagał przy pracach polowych. Podczas załadunku, z przyczepy zsunął się ważący około 200 kg balot słomy, przygniatając 67-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna z obrażeniami jamy brzusznej śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku - podaje asp. Piotr Gdaniec, p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.