Aleksander Mielewczyk bez medalu Mistrzostw Świata Juniorów w Zapasach w Tallinie

środa, 21 sierpnia 2019 r., 08:11
fot. nadesłane

Bez medalu zakończył swój występ Aleksander Mielewczyk, jedyny reprezentant GKS Cartusii na Mistrzostwach Świata w Zapasach Juniorów w Tallinie. Kartuzianin stoczył dwie walki.

Pierwszą walkę reprezentant Cartusii stoczył z Gruzinem Giorgi Shotadze, jak się później okazało przyszłym mistrzem świata. Zawodnikiem dojrzałym fizycznie i bardzo dobrym technicznie, który w drodze do złota pokonał wszystkich rywali w sposób nie podlegający dyskusji.

- Główna przyczyna porażki Aleksa to przewaga siły po stronie przeciwnika, której nie był w stanie zniwelować - wyjaśnia klub GKS Cartusii.

Drugie niedzielne starcie z reprezentantem Chin, Xin Huangem było bardzo wyrównane. Przy remisie 3:3 zwycięzcą został Huang zdobywając ostatnie punkty, co zdecydowało o jego wygranej. Huang ostateczni zdobył piąte miejsce.

- Oceniając w tym kontekście występ naszego zawodnika trzeba zauważyć, że do czołówki nie daleko. Aleks chcąc w przyszłym roku walczyć w strefie medalowej musi mocno popracować nad poprawą parametrów siłowych i znaleźć w sobie trochę więcej sportowej agresji - zaznacza klub.

Oprac. SG
nadesłane/ GKS Cartusia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.