Kandydaci PiS zainaugurowali kampanię wyborczą w Kartuzach

środa, 21 sierpnia 2019 r., 17:03
fot. Karolina Kaczykowska

Prawo i Sprawiedliwość zainaugurowało kampanię wyborczą na zbliżające się wielkimi krokami wybory do parlamentu. Kandydaci okręgu gdyńsko-słupskiego na czele z Marcinem Horałą przyjechali do Kartuz, by podczas konferencji prasowej przedstawić swoje hasło i program.

Konferencja prasowa odbyła się na kartuskim Rynku. Tyberiusz Kriger, radny Rady Miejskiej w Kartuzach odczytał nazwiska osób z ramienia partii rządzącej, którzy 13 października powalczą o mandat. Jedynką na liście jest poseł Marcin Horała. Kandydatami do Sejmu są dwaj radni powiatu kartuskiego: Andrzej Leyk i Andrzej Bystron.

- Nasze hasła są odwołaniem do podstawowego celu Zjednoczonej Prawicy, czyli do wiarygodności. To, co zostało przez nas zapowiedziane, czy to przed wyborami w 2015 roku, czy w trakcie kadencji, zostało zrealizowane. Oczywiście chodzi o sztandarowy program 500 plus, trzynaste emerytury, obniżenie wieku emerytalnego, program rozwoju dróg lokalnych i szereg innych spraw, które dla Polaków były ważne - mówił Marcin Horała.

Hasłem przewodnim nowej kampanii wyborczej PiS jest "Dobry czas dla Polski".

- Jest to zobowiązanie. To nie tak, że siadamy na laurach i mówimy, że jest dobrze. Chodzi o to, żeby ten dobry czas trwał. Aby nadal Polska gospodarka dynamicznie się rozwijała, aby nadal było tak, że mamy jedno z najniższych stóp bezrobocia w Europie i tak dalej - dodał lider okręgu gdyńsko-słupskiego.

Na koniec swojego przemówienia poseł Horała wspomniał o opozycji.

- W czasie, kiedy Zjednoczona Prawica rozmawia z Polakami, opozycja nadal rozmawia sama z sobą - zwrócił uwagę poseł Horała.

Głos zabrali również kandydaci z powiatu kartuskiego. Wypowiedzieli się na temat rywalizacji z Janiną Kwiecień, która ubiega się o mandat poselski z listy Koalicji Obywatelskiej.

- Uważam, że ani ja pani Janinie, ani pani Janina mi nie będziemy sobie wzajemnie przeszkadzać. Oboje będziemy zabiegać o głosy Kaszubów. A Kaszubi mądrzy lëdze - powiedział Andrzej Leyk.

- Chciałbym tylko dodać, że my współpracujemy z panią Janiną Kwiecień, jako byłą starostą, dziś członkinią Zarządu Powiatowego. Ta współpraca nadal będzie istniała, a to, że w tym momencie jesteśmy dla siebie konkurentami, nie rzutuje na dalszą wolę współpracy - podsumował Andrzej Bystron.

Jeden z mieszkańców, korzystając z możliwości zadawania pytań, poruszył kwestię rodzin zastępczych, która jego zdaniem została zapomniana przez polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Marcin Horała odpowiedział, że jest to bardzo ważny problem, aczkolwiek bycie rodzicem zastępczym nie jest pracą, tylko powołaniem.

- Przekażemy ten problem do programu na nową kadencję. Polityka rodzinna jest w centrum uwagi Prawa i Sprawiedliwości - mówił poseł.

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.