Weekend pod znakiem gminnych dożynek

czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 09:27
fot. archiwum

Ostatnia niedziela sierpnia tradycyjnie upłynie pod znakiem gminnych dożynek. Za tegoroczne plony będą dziękować mieszkańcy gmin Kartuzy, Przodkowo, Sierakowice i Sulęczyno. Z kolei na chmieleńskim stadionie w sporcie pożarniczym zmierzą się strażacy-ochotnicy z terenu gminy Chmielno.

Piątek

Kino Letnie w Kartuzach
Na kulturalną rozrywkę na świeżym powietrzu zaprasza Kino Letnie w Kartuzach. W piątek 23 lipca o godzinie 20:30 na wielkim ekranie w Parku Solidarności będzie można obejrzeć film pt. "La La Land. Wstęp wolny. Film "La La Land" to romantyczna komedia z dwójką najgorętszych młodych aktorów Hollywood - Emmą Stone i Ryanem Goslingiem. Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli - Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie.

Sobota

VI Akcja Krwiodastwa w Sierakowicach
Parafia pw. św. Marcina w Sierakowicach serdecznie zaprasza wszystkich aktywnych krwiodawców oraz tych, którzy chcieliby oddać krew po raz pierwszy na VI Akcję Krwiodawstwa. Podzielić się krwią będzie można w sobotę, 24 sierpnia w godzinach 9-14. Krwiobus będzie podstawiony na parkingu przy kościele naprzeciwko salki katechetycznej. Każdy, kto odda krew otrzyma pakiet 8 czekolad oraz losowo wybrany upominek. Organizatorzy przypominają o zabranie dowodu tożsamości. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek. Drogocenny dar zostanie przekazany Wojewódzkiemu Centrum Onkolologii w Gdańsku.

XXIII Spotkania Wędkarskie "Media Ostrzyce"
Zawody wędkarskie "Media Ostrzyce" w tym roku odbywają się po raz 23. Weźmie w nich udział ponad 150 zawodników, głównie z województwa pomorskiego, w tym reprezentanci środowisk medialnych. Startować można w następujących konkurencjach: dzieci i młodzież do 12 lat, najlepszy zespół kobiet, spławik z brzegu (drużynowo), spinning z łodzi (indywidualnie). Puchary indywidualne zostaną przyznane za osiągnięcia rybackie m.in.: za największego szczupaka zawodów, za największego okonia zawodów, dla najlepszego zespołu wędkarsko - ekologicznego, za efektywną inwestycję nadjeziorną, za dobrą kuchnię rybacką, za wzorowe utrzymanie linii brzegowej, dla wybranej drużyny Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego, czy za medialne popularyzowanie wędkarstwa na Kaszubach.

Batalia Napoleońska 2019
W sobotę na terenie Muzeum Hymnu Narodowego odbędzie się piętnasta, jubileuszowa edycja wydarzenia "Bitwa Napoleońska - Dał nam przykład Bonaparte 2019". To wielkie widowisko historyczne przygotowane zostało dla uświetnienia wydarzeń z okresu wojen napoleońskich. Batalia Napoleońska stanowi doskonałe odwzorowanie wojennych realiów, fragment prawdziwej historii. Pamiętając, że tworzą ją nie tylko wielkie bitwy, ale również obozowa rzeczywistość, potyczki i starcia, patrole i rekonesanse. Obserwatorzy widowiska na czas trwania imprezy staną się świadkami żywej historii. Uroczyste otwarcie wydarzenia zaplanowano na godzinę 11. Główna inscenizacja bitwy rozpocznie się o godz. 18.

Niedziela

Dożynki Gminno - Parafialne w Przodkowie
Rolnicy z terenu gminy Przodkowo za plony dziękować będą w ostatnią niedzielę sierpnia. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie Dżiani i Cygańskie Gwiazdy. Ponadto w programie: msza św koncelebrowana, korowód dożynkowy na stadion, rozpoczęcie dożynek i przekazanie bochna chleba, Zespół Regionalny "Przodkowianie", koncert Przodkowskiej Orkiestry Dętej, występ Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych "Jezioranki", Karpowicz Family, Mona Lisa oraz uhonorowanie uczestniczących sołectw.

Kartuskie Dożynki Gminne
W niedzielę 25 sierpnia w Kartuzach odbędą się dożynki gminne. W programie uroczysta msza święta, turniej sołectw, konkursy, animacje dla dzieci. Gwiazdą wieczoru będzie zespołu Se7en. Ponadto animacje dla dzieci, stoiska handlowe i gastronomiczne, wesołe miasteczko, konkursy. Miejscem wspólnej zabawy będzie Park Solidarności w Kartuzach.

Kaszubskie Dożynki Gminy Sierakowice
Turniej Sołectw, konkursy dożynkowe, barwny korowód, przysmaki Kół Gospodyń Wiejskich i stoiska twórców ludowych- tak wyglądać będą Kaszubskie Dożynki Gminy Sierakowice 25 sierpnia! Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i prawdziwej, sołeckiej rywalizacji. Na scenie wystąpią: Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice, Ania Brzeska i gwiazda wieczoru - Kapela Ciupaga! Imprezę poprowadzi ekipa Radia Kaszebe- Agnieszka i Piotr.

Dożynki Gminno - Parafialne w Sulęczynie
Mszą świętą dożynkową rozpoczną się tegoroczne dożynki gminy Sulęczyno. Następnie uroczysty korowód przemaszeruje na plac przed ośrodkiem kultury, gdzie na zgromadzonych będą czekały występy, konkursy, biesiada kaszubska

Zawody sportowo - pożarnicze gminy Chmielno
W niedzielę, 25 sierpnia o godz. 14 w Chmielnie podziwiać będzie można rywalizację sportowo-pożarniczą druhów z jednostek OSP gminy Chmielno. Ochotnicy zmierzą się w takich konkurencjach jak musztra, ćwiczenie alarmowo-bojowe i sztafeta.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.