Borowo zwycięzcą tegorocznego Turnieju Sołectw

poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., 00:57
fot. Karolina Kaczykowska

Obchodom dożynkowym gminy Kartuzy towarzyszył turniej sołectw. Dwadzieścia cztery drużyny stanęły do zaciętej rywalizacji. Zwycięzcą, podobnie jak w roku ubiegłym, zostało sołectwo Borowo.

W turnieju wzięły udział wszystkie sołectwa gminy Kartuzy. Drużyny były trzyosobowe. W tym roku postawiono na cztery konkurencje. W pierwszej jedna osoba z ekipy rzucała jak najdalej beretem. Każdy miał dwa podejścia. Druga runda polegała na rzucie do tarczy. Tutaj wszyscy z drużyny rzucali po trzy razy. W konkurencji numer trzy zawodnicy musieli rzucać po dwa razy piłkę do kosza. Najbardziej czasochłonna i emocjonująca okazała się czwarta rozgrywka, w której trzeba było ułożyć jak najszybciej stuelementowe puzzle przedstawiające budynek kartuskiego dworca.

Pierwsze miejsce przypadło dla Borowa. Drugą najlepszą drużyną było sołectwo Mezowo. Ostatnimi wyróżnionymi byli zawodnicy z Sitna.

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.