Dwóch nietrzeźwych zatrzymanych - 20-latek wydmuchał ponad 2 promile!

poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., 09:49

Kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali w niedzielę kartuscy funkcjonariusze. Zatrzymany w Chwaszczynie 20-latek wydmuchał dwa promile alkoholu, z kolei 29-latek, który wpadł w Kartuzach miał w wydychanym powietrzu około 1,5 promila alkoholu.

Do obu zatrzymań doszło w niedzielę. Jak informuje asp. Piotr Gdaniec, p.o. rzecznika kartuskiej policji, około godziny 22.20 w Chwaszczynie policjanci zatrzymali do kontroli VW Passata, którym kierował 20-letni obywatel Ukrainy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał około dwa promile alkoholu.

Z kolei w Kartuzach na ulicy Klasztornej w ręce funkcjonariuszy wpadł 29-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który kierujący fordem miał w wydychanym powietrzu około 1,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.