Kierował peugeotem mimo sądowego zakazu

środa, 28 sierpnia 2019 r., 09:24

Za niedostosowanie się do sądowego zakazu odpowie 23-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, który wbrew orzeczeniu wymiaru sprawiedliwości wsiadł za kierownicę samochodu. Wpadł podczas policyjnej kontroli w Pępowie.

We wtorek po godzinie 19. w Pępowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli peugeota, za kierownicą którego siedział 23-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Jak informuje asp. Piotr Gdaniec, p.o. rzecznika kartuskiej policji, po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z kodeksem karnym złamanie sądowego zakazu zagrożone jest katą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.