Co z kolejnym etapem obwodnicy Kartuz?

środa, 28 sierpnia 2019 r., 10:22

Trwają prace na przymiarką do projektu technicznego drugiej części obwodnicy Kartuz, prowadzącej od strony Grzybna do Prokowa. Liderem inwestycji ma być powiat kartuski, zaś partnerami samorząd województwa pomorskiego oraz gminy Kartuzy, Sierakowice i Chmielno.

O toczących się rozmowach odnośnie drugiego etapu obwodnicy Kartuz poinformował podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach poseł Stanisław Lamczyk.

- W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie robocze w Starostwie Powiatowym w Kartuzach. Powiat ma być liderem inwestycji i zająć się przygotowaniem projektu technicznego drugiej części obwodnicy Kartuz nad torami do Sierakowic w kierunku Prokowa. Dlaczego powiat ma zostać liderem? Programy unijne, w ramach których można pozyskać środki na drogi, kierowane są przez ministerstwo infrastruktury dla powiatów albo województw - wyjaśniał poseł Stanisław Lamczyk.

- Możemy pozyskać dofinansowanie na wiadukt, który będzie częścią obwodnicy od strony Grzybna nad torami do Sierakowic oraz wybudować około dwa kilometry drogi do Prokowa, do drogi powiatowej. Dotacja może wynieść 50 proc. wartości inwestycji - dodawał.

Głównym partnerem inwestycji ma być samorząd województwa pomorskiego oraz gminy Kartuzy, Sierakowice i Chmielno.

- Jest przygotowany projekt porozumienia pomiędzy tymi samorządami. Na środę zaplanowano spotkanie w tym zakresie. Myślę, że jest to racjonalne podejście do budowy drugiego etapu obwodnicy Kartuz - podsumował poseł Stanisław Lamczyk.

Do tematu będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.