Chmielno. Dzieci spędziły weekend z nauką ścisłą

czwartek, 29 sierpnia 2019 r., 09:56
fot. nadesłane

Nauka w wakacje? Czemu nie! Przekonała się o tym grupa dzieci z Chmielna i okolic, która w miniony weekend uczestniczyła w warsztatach z nauk ścisłych. Najmłodsi poszerzali swoje horyzonty ucząc się kryptografii i programowania.

Już po raz kolejny w Domu Kultury w Chmielnie odbyły się warsztaty z nauk ścisłych. Poprowadziły je studentki Beata Szturemska i Weronika Ormaniec w ramach programu PROJEKTOR - wolontariat studencki.

Dzieci mogły posłuchać o podstawach kryptografii i spróbować swoich sił w prostym szyfrowaniu wiadomości. Spragnieni wiedzy młodzi mieszkańcy Chmielna i okolic zabrali się do nauki programowania. Bawiąc się z BeCreo wyświetlali buźki z okręgów, a także projektowali sygnalizację świetlną w inteligentnym mieście.

Ostatniego dnia warsztatów uczestnicy najpierw rozruszali swoje ciała tańcząc Belgijkę, a następnie przenieśli się do ćwiczeń umysłowych. Brali udział w podchodach, w których mogli wykorzystać widzę z wcześniejszych zajęć i deszyfrować kolejne wiadomości, aby ustalić ostateczny trzycyfrowy kod z rozwiązaniem. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek i odebraniu przygotowanych nagród zabrali się za konstruowanie robotów z LEGO, które na koniec dnia wzięły udział w wyścigu.

Oprac. SG
nadesłane/GOKSiR Chmielno

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.