Ostatni wakacyjny weekend ze Zlotem MitsuManiaków i sportowymi emocjami

czwartek, 29 sierpnia 2019 r., 10:20

V Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach Przez Przeszkody, XVII Ogólnopolski Zlot Mitsumaniaków, Piknik na Wyspie Łabędziej w Kartuzach, Święto Pstrąga i Lipienia w Żukowie, Trigar.pl MTB Challenge na Złotej Górze czy targi zdrowej żywności w Żukowie - to tylko niektóre propozycje na spędzenie ostatniego wakacyjnego weekendu w powiecie kartuskim.

Sobota

V Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach Przez Przeszkody
Na piątą odsłonę Mistrzostw Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach Przez Przeszkody oraz zrywce sportowej drewna, zaprasza Stadnina Koni "Kolano". Zawody odbędą się na terenie stadniny w Kolanie, 31 sierpnia w godzinach 11 -21. W trakcie zawodów czynne będą punkty gastronomiczne oraz darmowe zjeżdżalnie. Zarówno na uczestników, jak i kibiców, czekać będzie mnóstwo sportowych emocji. W tym roku zmagania odbędą się w 4 klasach: mini LL, LL, L oraz cross.

XVII Ogólnopolski Zlot Mitsumaniaków
Centrum Wypoczynkowym "Wieżyca" na trzy dni stanie się stolicą japońskiej marki samochodów Mitsubishi. 30.08-01.09 odbędzie się tam ogólnopolski, doroczny zlot miłośników tej marki Klubu Mitsumaniaków. Jest to już XVII takie wydarzenie w Polsce. Każdego roku setki osób z klubu spotykają się w innym miejscu kraju, zawsze na terenach malowniczych i wartościowych pod względem przyrodniczym i historycznym, cechujących się bogatą kulturą regionalną i wieloma miejscami wartymi zwiedzenia. Tym razem postanowiliśmy zorganizować zlot na Kaszubach.

Zlot rozpocznie się w piątek od godziny 18., a zakończy w niedzielę. W sobotę na placu głównym i przystani żeglarskiej od godziny 11. na uczestników czekać będą konkursy i zespołowe konkurencje sprawnościowe, prezentacje najciekawszych egzemplarzy samochodów marki Mitsubishi, szkoła bezpiecznej jazdy, szkolenia ratownicze, koncerty i zabawy przy muzyce. Imprezie towarzyszyć będą znane osobistości ze świata motoryzacji oraz honorowi członkowie Klubu Mitsumaniaków, między innymi mistrz Europy w rajdach samochodowych Maciej Wisławski, kierowcy rajdowi Mariusz Stec, Małgorzata i Dariusz Żyła, Robert Herba oraz dziennikarz motoryzacyjny Rafał Jemielita.

Piknik na Wyspie Łabędziej w Kartuzach
Spółdzielnia Socjalna Kaszubska Ostoja wraz z zaprzyjaźnionymi podmiotami ekonomii społecznej zaprasza na piknik ekonomii społecznej, który odbędzie się w sobotę 31 sierpnia w Kartuzach przy Wyspie Łabędziej/Gaj Świętopełka w godzinach 11:00-14:00. W ramach wydarzenia będzie można się zapoznać z ofertą Spółdzielni Socjalnej Kaszubska Ostoja, w tym między innymi skorzystać ze sprzętu wodnego.

W programie ponadto: bezpłatne animacje dla dzieci prowadzone przez Stowarzyszenie Inspiratornia oraz Spółdzielnię Socjalną Pozytywka (zabawy integracyjne, malowanie twarzy farbami, banki mydlane XXL wata cukrowa), prezentacja i sprzedaż produktów: Fundacji Nielada Historia, Fundacji Dobro Dobrem Wraca, Spółdzielni Socjalnej Przystanek Alaska, Spółdzielni Socjalnej Negocjator, Fundacji Słoneczne Wzgórze, Spółdzielni Socjalnej Słoneczne Wzgórze, gastronomia - Spółdzielnia Socjalna Larry -Bar, lody rzemieślnicze przygotowane przez Spółdzielnię Socjalną Się Kręci, które zostały wyróżnione w kategorii "Dobry Smak" podczas tegorocznego Jarmarku Dominikańskiego. Spółdzielnia przygotowała dla Państwa wyjątkową ofertę lodów - porcja za 1 zł (obejmuje pierwszych 400 porcji). W godzinach trwania pikniku obowiązuje także promocja na wypożyczenie sprzętu wodnego - ceny zostaną obniżone o 50 proc.

Wystawa grafiki Kamila Kocurka w Galerii Refektarz
Galeria Refektarz w Kartuzach zaprasza na wernisaż wystawy grafiki Kamila Kocurka "Przestrzeń zasymulowana". Prace artysty będzie można podziwiać 31 sierpnia o godzinie 19. Wystawa będzie czynna w Refektarzu Zespołu Poklasztornego Ojców Kartuzów do dnia 29 września.

Bazuna Independent - koncert Pawła Gruby i Gedymina Grubby w Sierakowicach
W sobotę, 31 sierpnia w Sierakowicach odbędzie się niezwykły koncert Bazuna Independent. W drewnianym zabytkowym kościele będzie można usłyszeć Pawła Gruby- autora i wykonawcy pierwszej na świecie Bazuny koncertowej oraz Gedymina Grubby- światowej sławy organisty, improwizatora, kompozytora i dyrygenta.

Niedziela

Święto Pstrąga i Lipienia w Żukowie
W niedzielę, 1 września na Placu Mariackim odbędzie się III Święto Pstrąga i Lipienia. W programie m.in. degustacje potraw z pstrąga, zabawy dla dzieci, jubileuszowy koncert zespołu Tomasz Dorniak Massuana. Gwiazdą wieczoru będzie Bernard Dornowski - Ex Czerwone Gitary.

Targi zdrowej żywności oraz produktów naturalnych w Żukowie
W niedzielę w godz. 12-18 w Karczmie "Sidło" w Żukowie odbędą się targi "Kocham Wieś". Swoje produkty zaprezentują małe przetwórstwa, gospodarstwa ekologiczne oraz rękodzielnicy. Targi "Kocham Wieś" to powrót do natury, zmiana świata wokół nas na trochę mniej plastikowy. Dzięki targom będzie można mieć okazję aby bliżej poznać małe przetwórstwa, gospodarstwa ekologiczne oraz wyroby zdolnych rękodzielników.

Trigar.pl MTB Challenge na Złotej Górze
W niedzielę 1 września na Złotej Górze odbędzie się 3. edycja wyścigu Trigar.pl MTB Challenge. Pasjonaci dwóch kółek będą mogli się ścigać na dwóch dystansach Mega i Mini. Start dla uczestników dystansu Mega o godzinie 11. Trzy minuty później wystartuje dystans Mini. Zamknięcie trasy o godz. 15.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.