37-latek stracił prawo jazdy - kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości

piątek, 30 sierpnia 2019 r., 11:11

W czwartkowe popołudnie w ręce funkcjonariuszy wpadł nietrzeźwy kierowca. 37-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego został zatrzymany w Sierakowskiej Hucie. Wydmuchał około promila alkoholu.

Jak informuje asp. Piotr Gdaniec, rzecznik kartuskiej policji, w czwartek około godziny 16.55 w Sierakowskiej Hucie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego samochodem 37-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, mężczyzna wydmuchał około promila alkoholu.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.