Niebezpieczne zdarzenie w trakcie Pikniku na Wyspie Łabędziej. Drzewo spadło na pomost

sobota, 31 sierpnia 2019 r., 14:46
fot. Karolina Kaczykowska

W trakcie głośnych zabaw i śmiechów, które towarzyszyły Piknikowi Rodzinnemu na Wyspie Łabędziej, w pewnym momencie zgromadzeni usłyszeli huk. Okazało się, że na jeden z pomostów spadło drzewo. Nikomu nic się nie stało. Na miejsce w ciągu kilku minut przybyli strażacy.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 12:30. Burmistrz Kartuz - Mieczysław Grzegorz Gołuński, niezwłocznie zaalarmował straż pożarną. Kartuscy strażacy szybko przybyli na miejsce i zabrali się za rozcinanie pnia, którego kawałki zostaną wykorzystane przez wypożyczalnię sprzętu wodnego jako miejsca do siedzenia.

- Przyczyną upadku drzewa jest słaby system korzeniowy drzew. Sam podmuch wiatru mógł to spowodować. Zwracałem się wielokrotnie do konserwatora z prośbą o uzyskanie zgody na wycięcie takich drzew jak to. Ponownie to zrobię - skomentował burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

To wydarzenie na chwilę odwróciło uwagę innych od Pikniku. Większość obserwowała i trzymała kciuki za strażaków, by jak najprędzej poradzili sobie z pniem. Na szczęście w momencie upadku drzewa, nikogo nie było w pobliżu. Dzieci uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez animatorów, a dorośli obserwowali swoje pociechy lub pływali łódkami po Jeziorze Klasztornym.

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.