Piknik z Ekonomią Społeczną z oddaniem do użytku sprzętu wodnego

sobota, 31 sierpnia 2019 r., 16:13
fot. Karolina Kaczykowska

W końcu nastąpiło oficjalnie otwarcie wypożyczalni sprzętu wodnego na Jeziorze Klasztornym. Wszystko przy głośnej muzyce, bańkach mydlanych, smacznych lodach i sprzyjającej pogodzie. Mieszkańcy Kartuz mogli miło spędzić czas na Pikniku z Ekonomią Społeczną na Wyspie Łabędziej.

Większość atrakcji była skierowana do najmłodszych. Mogli brać udział w grach i zabawach poprowadzonych przez animatorów. Rywalizowali w takich konkurencjach jak przeciąganie liny czy rzucanie własnoręcznie wykonanym papierowym samolotem. Dzieci miały też możliwość wzięcia udziału w warsztatach, podczas których tworzyli własne torby.

Można było też zakupić lody w cenie złotówki lub inne przedmioty wykonane przez spółdzielnie. Nie zabrakło innych stoisk gastronomicznych. Ponadto istniała możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego za połowę ceny.

Wydarzenie było organizowane przez gminę Kartuzy oraz Spółdzielnię Socjalną Kaszubska Ostoja. W trakcie nastąpiło oficjalne oddanie sprzętu wodnego do użytku.

- Zbliża się historyczny moment - czyszczenie kartuskich jezior. To jeden z największych projektów w Polsce. Zbliżamy się do tego, co było przed wojną. Tutaj był kurort, Kartuzy naprawdę żyły jeziorami. Mam nadzieję, że to znowu zaczyna się dziać. Ten sprzęt pływający, który widzimy, jest początkiem tworzenia tej fajnej, nowej wizji Kartuz - przemówił burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński.

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.