Bazuna Independent - koncert Pawła Gruby i Gedymina Grubby w Sierakowicach

sobota, 31 sierpnia 2019 r., 21:03
fot. MD-Z

W sobotni wieczór w Drewnianym Zabytkowym Kościele w Sierakowicach odbył się wyjątkowy koncert Bazuna Independent. Tym samym publiczność miała okazję usłyszeć Pawła Grubę - autora i wykonawcę pierwszej na świecie Bazuny koncertowej oraz Gedymina Grubbę - światowej sławy organistę, improwizatora, kompozytora i dyrygenta.

Bazuna koncertowa to połączenie ludowej Bazuny z Trąbką Barokową, gdzie nie było wentyli jak we współczesnej trąbce, tylko pięć otworów zatykanych palcami. Bazuna Koncertowa ma osiem otworów i można na niej grać w różnych tonacjach. Grę na tym instrumencie w sobotni wieczór w Drewnianym Zabytkowym Kościele w Sierakowicach zaprezentował Paweł Gruba - autor i wykonawca pierwszej na świcie bazuny koncertowej.

Warto dodać, że Paweł Gruba w 2017 roku napisał muzykę do filmu ’’Wesele’’ Bernarda Sychty, jak również wykonał ją na bazunie i innych instrumentach. 24 maja 2017 roku została nagrał autorską płytę z Gedyminem Grubbą w Katedrze Pelplińskiej - Bazuna Independent - Suita Koncertowa na Bazunę i Organy.

Gedymin Grubba to organista, improwizator, kompozytor, aranżer, dyrygent oraz organizator życia kulturalnego. W swoim repertuarze artysta posiada pełen wachlarz literatury muzycznej, począwszy od muzyki tabulaturowej po współczesną. Dorobek kompozytorski obejmuje twórczość od utworów solowych po wielkie formy symfoniczne. Koncertuje na całym świecie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.