Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

poniedziałek, 2 września 2019 r., 10:04

Kolejnych trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymano w miniony weekend na drogach powiatu kartuskiego. Weekendowy rekordzista wydmuchał około dwóch promili alkoholu, a został zatrzymany w sobotni wieczór w Borczu.

Jak informuje asp. Piotr Gdaniec, p.o. rzecznik kartuskiej policji, do pierwszego z zatrzymań doszło w sobotę przed godziną 17. w Warzenku. 35-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego, kierując audi, wydmuchał około 0,9 promila alkoholu. Po godzinie 21. w Borczu policjanci zatrzymali z kolei do kontroli opla, którym kierował 40-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzna wydmuchał około dwóch promili alkoholu.

Trzeci nietrzeźwy kierujący w ręce stróżów prawa wpadł w niedzielę w Gołubiu. Kierujący volvo 58-letni mieszkaniec powiatu sosnowskiego wydmuchał około 1,2 promila alkoholu.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.