Piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy wciąż niepokonani

poniedziałek, 2 września 2019 r., 12:59

W niedzielę w 5. kolejce rundy jesiennej IV ligi drużyna Błażeja Adamusa pokonała Lipniczankę Lipnicę 3:0. Tym samym kartuzianie wciąż pozostają niepokonaną drużyną w rozgrywce.

Cartusia 1923 Kartuzy podtrzymała statut drużyny bez straty punktu i pokonała na wyjeździe Lipniczankę Lipnica 0:3. Dwie bramki dla Cartusii w spotkaniu strzelił Paweł Rypel oraz jedną kapitan Marcin Adamkiewicz.

- Spotkanie w Lipnicy przebiegało praktycznie przez całe 90 minut pod dyktando niebiesko- biało- czarnych. To piłkarze z Kartuz byli stroną dominującą i stwarzali zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych - komentuje klub GKS Cartusii 1923.

W sobotę swój inauguracyjny mecz w Klasie B rozegrała nowo powstała druga drużyna Cartusii 1923 Kartuzy. Po wyrównanym pojedynku nieznacznie uległa sąsiadowi zza miedzy Gryfowi Goręczyno 0:1 (0:0). Jedyna bramka w tym spotkaniu padła na początku drugiej połowy, a jej autorem został również wychowanek Cartusii, ale obecnie piłkarz Gryfa Goręczyno i syn trenera gości, Błażej Kluge.

Składy drużyn w meczu Lipniczanka Lipnica - Cartusia1923 Kartuzy

Cartusia: Babiński- Zapora (73’ Raulin), Jankowski, Mach, Turowski- Piór (65’ Ustowski), Kuss, Bodzak, Gawron (49’ Wenta), Adamkiewicz- Rypel (85’ Nurek);
Rez.: Petka- Raulin, Dawidowski, Ustowski, Wenta, Nurek;

Lipniczanka:Oleszkiewicz- Czajkowski, Pufelski, Kuik Studziński G. (59’ Górski), Pranczk, Chojnacki, Rzepiński, Szultka, Chylewski, Wojach (78’ Żukowski), Pupka- Lipiński (30’ Kuik Studziński A.);
Rez.: Trzeciński- Kuik Studziński A., Żukowski, Górski;