Dwa wypadki pod rząd w Kiełpinie

wtorek, 20 stycznia 2009 r., 13:25

Dzisiaj tuż przed godziną 10 na skrzyżowaniu w Kiełpinie doszło do dwóch wypadków - jeden po drugim. Trzy osoby trafiły do kartuskiego szpitala.

- Sytuacja jest trochę skomplikowana - oznajmił mł. asp. Jarosław Wica z kartuskiej straży pożarnej. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o jednej kolizji. Gdy przybyliśmy na miejsce, okazało się, że w tym samym miejscu doszło już do drugiej stłuczki.

Jak się okazało, zderzyły się tico z polonezem oraz peugeot z audi.

- Kierowca oraz pasażerka pojazdu marki Tico, a także kierowca peugeota skarżyli się na bóle, zostali więc zabrani do kartuskiego szpitala w celu zbadania - dodał Jarosław Wica.

Jak poinformowała Jarosława Krefta, rzecznik prasowy kartuskiej policji, pierwsze zderzenie odnotowane zostało jako kolizja. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Chwilę potem na tym samym skrzyżowaniu doszło do wypadku. Kierowca audi a4 chciał wykonać manewr skrętu w lewo.

- Nie upewnił się i nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy peugeota, który podczas zderzenia doznał urazu głowy - oznajmiła Jarosława Krefta.

pio

Nie ma wcale nadzoru niestety to w wiekszosci gmin polega na tym ze kolega z piaskarka ciagle ten sam wygrywa przetarg tylko pod nazwa innej firmy i wszystko jest ok ! A kasa leci !Za to przy ulicach gdzie mieszkaja burmistrz i radni zawsze jest posypane ciekawe dlaczego ?
guliwer   czwartek, 22 stycznia 2009 r., 11:16
Ja cały czas jeżdżę do 3miasta i nigdy a nigdy nie widuje piaskarek i cały czas trąbię - ZA CO PŁACĘ - k... a podatki tak , za odśnieżanie tak - to kto się tym działkuje i gdzie jest nadzór z Gminy ? Do pierdla z nimi , niech się tam sami wieszają !!!
jemJOzKASZEB   czwartek, 22 stycznia 2009 r., 09:42
wracalem dzisiaj w nocy o 4 z Gdyni od samej Gdyni do samiuskich Kartuz ani jedna piaskarka nie sypala.Przy 40 na godzine i hamowaniu auto jechalo jak na lodowisku.Ja rozumie ,ze trzeb ajezdzic wolno ale czy nie wygrywa ktos przetargu na posypywanie drog i nie kosi kasy za to? Oczywiscie ,ze lepiej o 15 minut pozniej niz o 30 lat za szybko ale prognoza pogody znana jest na te 24 h w miare dokladna mialo byc -1 i sliska jezdnia i bylo,a piaskarek ani widu.No to za co kasa? Jeszcze jedna sprawa,c ...
WK   środa, 21 stycznia 2009 r., 19:38
http://kartuzy.info/index.php?m=2&id=4043 czyli nieciekawie :| dzisiaj jechałem i osobiście widziałem ten samochód w rowie :| ślisko było, fakt, ale nie można ciągle zwalać problemu na drogowców... czasami naprawdę warto zdjąć nogę z gazu i może spóźnić się 10 minut, zamiast... ...nie dojechać w ogóle :(
Endrju   środa, 21 stycznia 2009 r., 17:16
A piaskarki na Gdańskiej w rządku stoją a szoferaki w karty grają i tak , buzia- dupcia a kilometry lecą
jemJOzKASZEB   środa, 21 stycznia 2009 r., 13:00
mnie to rozwala na obwodnicy.. wypadek na pasie przeciwległym.... a zaje....sty korek na pasie gdzie czysto i spokojnie dlaczego...?? bo kurna prawie każdy zwalnia a wrecz staje by zobaczyc co tam sie stało.. no nie moge/..... a droga na brodnice przed chilką jechałem i miejscami slisko.. nawet bardzo.....
Lentil   środa, 21 stycznia 2009 r., 08:36
Do Kościerzyny najlepiej jechać przez Stężycę , dzisiaj jechałem i miałem wrażenie jakby wszyscy zapomnieli o tej drodze lub pokochali nową ( Egiertowo - Kłobuczyno ). Może droga jest kręta , ale Tiry ją omijają więc jedzie się spokojniej do samej Stężycy - tam dopiero Stężyca - Kościerzyna czasem jakiś przejedzie , ale ze względu na zakręty nie rozwijają zbyt dużych prędkości - Więc jest BEZPIECZNIE
stasiu19702   wtorek, 20 stycznia 2009 r., 22:59
A co tu ustalać?? Pewnie była kolizja a później to już porąbane gapiostwo co to jeszcze filmik komórką nakręci, bo przecież takie wydarzenie... I BUM!!!!!!! Szlag mnie trafia jak jest jakieś zdarzenie drogowe, to do pomocy nie ma nikogo a fanów całe tabuny
King Of Snake   wtorek, 20 stycznia 2009 r., 22:08
Zle ściągaja;)
patris   wtorek, 20 stycznia 2009 r., 20:59
Teraz to są dopiero piękne warunki do jazdy (padający deszcz), a tak na marginesie, jutro jadę do Kościerzyny przez Brodnicę, wie ktoś jak trasa wygląda?
kasiorek   wtorek, 20 stycznia 2009 r., 16:48