Matylda Cybula Mistrzem Polski Północnej

wtorek, 3 września 2019 r., 08:24
fot. nadesłane

Kolejny sukces na swoim koncie odnotowała Matylda Cybula. Podczas odbywających się Barłominie Mistrzostwach Polski Północnej i Pomorza wraz z klaczą Bessie zdobyła złoty medal, tym samym sięgając też po tytuł Mistrza Polski Północnej i Pomorza. To jednak nie koniec jej osiągnięć.

Młoda mieszkanka gminy Kartuzy po raz kolejny zanotowało sukces w swojej sportowej karierze. Przed tygodniem reprezentowała Pomorze na Mistrzostwa Polski Północnej i Mistrzostwa Pomorza w Barłominie. Mowa oczywiście o członkini kadry pomorskiej Matyldzie Cybuli, która wraz z klaczą Bessie wywalczyła złoty medal i tym samym została Mistrzem Polski Północnej i Mistrzem Pomorza w kategorii junior.

To jednak nie koniec sukcesów Matyldy, miesiąc temu w Drzonkowie (województwo lubuskie) odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, gdzie zaszczyt złożenia olimpijskiego ślubowania w imieniu wszystkich zawodników przypadł właśnie Matyldzie. Tam również starty należały do bardzo udanych. Matylda na koniu Happy Feet w finałowym, najtrudniejszym, konkursie zdobyła drugie miejsce, ale ostatecznie po trzech startach uplasowała się na czwartym miejscu, z minimalną stratą do podium.

Warto dodać, że Matylda niedługo skończy 15 lat. Mieszka w Dzierżążnie. Jest tegoroczną absolwentką Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach, a od września rozpoczęła naukę w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Kartuzach. Trenuje w Szkole Jazdy Konnej AS Dream z Anną Skrzeszewską - Walter, a ostatnio również z Łukaszem Walterem.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.