Leszek Dubiel zwycięzcą II Regaty Old Boys Regatta Złota Góra 2019

wtorek, 3 września 2019 r., 09:16
fot. nadesłane

W miniony weekend na Złotej Górze odbyły się II Old Boys Regatta Złota Góra 2019. 14 zawodników walczyło w dwóch konkurencjach w klasie Optimist. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został Leszek Dubiel.

Do regat ostatecznie zgłosiło się pierwszego dnia 10 zawodników, a drugiego 14 zawodników, w tym z Francji i Amsterdamu. Po odprawie nastąpiło losowanie łodzi regatowych. Uczestnicy startowali na optymistach udostępnionych przez zawodników UKŻ Lamelka.

Pierwszego dnia w kategorii Junior Puchary otrzymał Leszek Dubiela, który przekazał zwycięstwo Hannie Gołębiewskiej skipperowi - Kapitanowi jachtowemu, która po raz pierwszy w karierze żeglarskiej wystartowała w regatach tak małych jachtów. Drugie miejsce powędrowało do zawodnika Dariusza Kurjańczyka (Kartuzy) i Stanisława Jesmanowicza (Amsterdam).

Drugiego dnia regatom towarzyszył porywisty wiatr, nie obeszło się bez wywrotki. Rozegrano trzy wyścigi. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Regaty Old Boys powędrowało do Leszka Dubieli, który zdobył 7 pkt. ( w 2018 roku zdobywca drugiego miejsca). Wice mistrzem został Stanisław Sawko (mistrz z 2018r.) z 13 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Kropidłowski.

Klasyfikacja generalna:

1. Leszek Dubiela
2. Stanisław Sawko
3. Piotr Kropidłowski
4. Jakub Pankowski
5. Dariusz Kurjańczyk
6. Roger Kulpinski
7. Grzegorz Kruszwski
8. Stanisław Jesmanowicz
9. Eugeniusz Ziółkowski
10. Jan Romańczuk
11. Leszek Synowiec
12. Małgorzata Matysik
13. Grzegorz Wiśniewski
14. Hanna Gołębiewska

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrody ufundowane przez Viotettę i Stanisława Sawko z firmy Ocean Sails z Kamienicy Królewskiej.

- O wynikach decydowały jedynie umiejętności. Każdy o własnych siłach musiał walczyć o punkty. Bywało, że gabaryty załogi były zbliżone do wymiarów łódki. Pomimo towarzyskiego charakteru imprezy, regaty zostały przeprowadzone z zachowaniem wszelkich zasad i procedur określonych Przepisami Regatowymi Żeglarstwa WS, wydanymi przez Polski Związek Żeglarski i instrukcją żeglugi - informują organizatorzy.

Rywalizacja na trasie była zacięta, od pierwszego do ostatniego miejsca na mecie, z zasadami fair play. Puchar Old Boys Mastersa otrzymał 82 letni Roger Kulpinski z Francji (Kamienica Królewska).

Nad organizacją i przebiegiem regat  czuwała komandor klubu Hanna Kajeta oraz komisja sędziowska w składzie: Anna Piasecka i Marta Skrzypkowska. Bezpieczeństwo uczestników zapewniały łodzie strażaków OSP z Dzierżążna i Brodnicy Górnej.

Już tradycyjnie na zakończenie pierwszego dnia regat odbyło się spotkanie bankietowe z zawodnikami i zaproszonymi gośćmi. Oprócz grona przyjaciół UKŻ Lamelka Kartuzy, w spotkaniu udział m.in.: Prezesa PZŻ Tomasza Chamerę, V-ce Starostę Piotra Fikusa, Burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, Kapitana Zawiszy Czarnego Waldemara Mieczkowskiego, dr Grzegorza Kruszewskiego z Akademii Morskiej, Jakuba Pankowskiego z Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej a także przyjaciół żeglarstwa m.in. reżysera Jerzego Wolniaka z Teatru Muzycznego z Łodzi.

W dniach 21-22 września, na jeziorze Brodno Wielkie w Złotej odbędą się XIII Mistrzostwa Kartuz. Będzie to ostatnia w sezonie impreza klasyfikowana do V Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Dzieci i młodzież będą startowały w klasach Optimist i Cadet. Starsi mogą rywalizować w klasach amatorskich: Omega i Open. Szczegóły na stronie Centrum Kultury. V Gala finałowa ŻPK odbędzie się 28 września w Kartuskim Centrum Kultury w Kartuzach.

Old Boys Regatta Złota Góra 2019 zrealizowano w ramach zadania publicznego "Matematyka pod żaglami" receptą na aktywność rekreacyjno - sportową mieszkańców Powiatu Kartuskiego.

Organizatorem regat był UKŻ Lamelka i Kartuskie Centrum Kultury. Impreza została objęta patronatem Ocean Sails Violetty i Stanisława Sawko i Prezesa UKŻ Lamelka.
Partnerami regat była: Gmina Kartuzy, Powiat Kartuski oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Oprac.SG
nadesłane/Hanna Kajeta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.